Karadeniz Pet

İlk kuluçkamız

Avseque

Meraklı Üye
4 tane yumurtamız oldu. Dişi kuluçkada yatıyor. Erkek hiç yatmıyor. Ama dişiyi besliyor. Bu süreçte ne yapmam gerekli? Yani özel bir beslenme programı uygulamalı mıyım? Normalde haftada 1 yumurta maması veriyordum. Daha mı sık vereyim? Bir de yuvalığa koymaları için talaş vb birşey koymadım. Aldığımız kuşçu koymayın demişti. Herhangibirşey koymalı mıyım? Şu acemi kardeşinize bir yardım etseniz üstatlar:)

Yumurtalar kesin dolu mu?
Eğer bakmadıysanız karanlık ortamda önlem alarak telefonun flashıyla yumurtanın altına ışığı koyup bakın(yumurta hangi gün çıktıysa üstünden 6 gün geçmesi gerekiyor daha belirgin olması için.)
Farzedelim ki dolu ilk yumurta hangi gün çıktıysa not alın yumurtanın ilk çıkımına yakın yuvalığa malzeme eklersiniz. Mama felan şuanlık yapmanız gerekmiyor yavrular çıktığında her gün yumurta maması vermeniz gerekiyor. Şuan normal yem şeklinde ebeveynler beslenebilir.

Yumurtalar kesin dolu mu?
Eğer bakmadıysanız karanlık ortamda önlem alarak telefonun flashıyla yumurtanın altına ışığı koyup bakın(yumurta hangi gün çıktıysa üstünden 6 gün geçmesi gerekiyor daha belirgin olması için.)
Farzedelim ki dolu ilk yumurta hangi gün çıktıysa not alın yumurtanın ilk çıkımına yakın yuvalığa malzeme eklersiniz. Mama felan şuanlık yapmanız gerekmiyor yavrular çıktığında her gün yumurta maması vermeniz gerekiyor. Şuan normal yem şeklinde ebeveynler beslenebilir.
Yumurtalara bakmadım. Dişi çok hırçın. Yumurtayı alırsam kırar diye korkuyorum.

Malzeme eklersiniz demişsiniz. Ne malzemesi ekleyim?
BU hamster talaşı olabilir bence ilk kuluçka olduğu için hemen kontrol etme sonuç olarak dişinin huyunu bilmiyorsun. Yumurta mamasını hafta da 1 verebilirsin ancak oldukça az ama. Yavrular çıktığında 2 günde 1 verebilirsin

Geri