Karadeniz Pet

İnfrared/ ısıtıcı lamba

yambukkale

Yeni Üye
merhaba yeniden
Günlerdir ardışık açtığım konulardan anlaşılacağı üzere telaşlı ve aşırı düşkün bir kuş severim.

Veterinerimizin önerisiyle infrared ampul almaya karar verdik, sıradan bir masa lambasına taktık, 250 volt bizim ampul

Satıcı 1 buçuk metre kadar uzak tutun yoksa kuş yanar, ölür diye üstüne basa basa tekrarladı. Daha düşük volt asla bulamadığım için onu aldım.

Şimdi korkuyorum, veterinerde daha yakın mesafede duruyordu, ama voltu mu düşüktü acaba diye düşünüyorum.

Çarşamba kontrole lambamızla birlikte gidip soracağız,

Ama hem infirared tecrübesi olanları dinlemek isterim, kullanıp eskiye göre faydasını görenler, mevcut halde kullananlar deneyimlerini aktarırsa sevinirim.

İyi forumlar.

UV Lamba duymuştum güneş ışığından yararlanmalı D vitaminini güneş ışığından alırız kemik gelişimleri iyi olmaz irileşemezler gibi bir çok furyanın döndüğü zamanlarda bundan dolayı deniyordu fakar buna şahsen gerek olduğunu düşünmüyorum

Pencerelerde kullanılan camdan sadece güneşin ışığı giriyor, d vitamini kesinlikle kırıyor cam.
Veteriner ısrarla önerdiğine göre vardır bir yararı, adam dükkanından ürün satmıyor, ya da marka verip illa bundan al demiyor

Geri