Karadeniz Pet

İshal sultan papağanı

Bir de ilaç fazla kullanilirsa zarar vermez mi kesin kullanmam gerekiyor mu gereksiz ilac kullanmak istemiyorum temin de edebilecegimden emin degilim olmazsa alternatif ne kullanabilirim ?

Veteriner malesef siringa ile veremeyecegini sadece kapali paket oldugunu soyledi ona da 60 tl dedi 100ml benim icin cok fazla kullanacagim en fazla 8-10ml falan bolunmus satan yerler yok mu veya forumdan bir arkadas gonderebilir mi havale yaparak odemeyi yaparim.

Veteriner malesef siringa ile veremeyecegini sadece kapali paket oldugunu soyledi ona da 60 tl dedi 100ml benim icin cok fazla kullanacagim en fazla 8-10ml falan bolunmus satan yerler yok mu veya forumdan bir arkadas gonderebilir mi havale yaparak odemeyi yaparim.
Bolunmus 10-20 ml urun bana yeter ne kadarsa oderim.

Hocam kargoda sıkıntı olur, zaten bir ton kargo parası da ödersiniz yine aynı fiyata çıkar. Sulfadimidin sodyum içeren başka ilaçları sorun. Mesela tetramezatin, teknomezathine gibi. Veya toltrazuril etken maddeli bir ilaç arayın örneğin netcox. Fakat önce ilk söylediklerimi arayın.

Hocam kargoda sıkıntı olur, zaten bir ton kargo parası da ödersiniz yine aynı fiyata çıkar. Sulfadimidin sodyum içeren başka ilaçları sorun. Mesela tetramezatin, teknomezathine gibi. Veya toltrazuril etken maddeli bir ilaç arayın örneğin netcox. Fakat önce ilk söylediklerimi arayın.
Tamamdir tesekkur ederim bilgiler icin. En kisa surede bulmaya calisacagim.

Sultan papağanı için en çok hangisini önerirsiniz hangisi daha uygundur sorayım bugün ya da yarın boş olur olmaz.

Sultan papağanı için en çok hangisini önerirsiniz hangisi daha uygundur sorayım bugün ya da yarın boş olur olmaz.
Tetramezarinin ağır bir ilaç old. Ve doz ayarının iyi ayarlanması gerektiği yazıyor onu ayarlayabilir miyim acaba hassas terazim yok.

Tetramezatin ağır bir ilaç değil öncelikle..
Hangi ilacı alırsanız,aldığınızda yazın kullanımını yazarım..
Tamamdir eger hepsi ayni gorevi gorurse en az miktarda olani alirim. Emekleriniz icin cok tesekkurler yakinimda zaten kanatlilardan anlayan veteriner de yok sizler sayesinde bilgi sahibi oluyor bir seyler ogreniyorum. Hakkiniz odenmez gercekten :)

@Soru sormaya geldim hocam papaganimin guncel diskisi gereksiz ilac kullanmak istemiyorum cunku bugune kadar kusta diskisi haric hicbir sorun gormedim sadece dışkısı sorunlu o da duzeliyor. Guncel hale gore kullanmam gerekiyorsa elbette kullanacagim ama dedigim gibi suana kadar kusta hicbir halsizlik belirtisi bile gormedim masallah cıvıl cıvıl bir kuş hatta resmini çekip atmayı deneyeyim dedim siz de bir görün diye yerinde durmuyor geveze. Sizler daha iyi bilirsiniz dediğim gibi kullanmam gerekiyorsa tekrardan belirtirseniz sevinirim bu sefer alıp kullanırım. Yanlış anlamayın lütfen sadece sağlam kuşa ilaç vermek istemiyorum sonucta her ilac verdigimde omrunden belki de gidiyor ilaclar karacigeri vs yordugu icin .Eger durumu suan vermemi gerektiriyorsa almaya calisirim. Ilaclari almak icin ailem ile de konusmam gerekiyor o da biraz sorun. Her an beraber oldugumuz icin gizli de alamam. Ama almam gerekiyorsa yarin durumu izah edip insallah alirim. Herkese iyi forumlar, iyi geceler...
Bu arada bugün hatayla unutup elma vermisler. Birkac tane yaptigi cok sulu var az once neredeyse tam su yapti ama renksiz. Onun resmini de az sonra atıyorum.

Az önce

Gün içinde yaptığı tek fazla sulu dışkılar.

Duruma gore yarin gerekirse ilaç alayım. Neden hangi ilaci kullanmaliyim detayli aciklayabilirseniz sevinirim. Aileme durumu izah edebilmek icin daha iyi olur. Eğer ilerleyecek bir hastalik vs. ise kullanmam gerektigini izah edebilirsem almam daha kolay olur. Şimdiden teşekkürler...

Güncel
Son olarak bunu paylaşayım yakınlaştırıp kestim o yuzden garip duruyor ve biraz bulanık kusura bakmayın. Herkese iyi geceler sabah güncek bilgi veririm.

Hocam kuşun dışkıları iyi değil, bir hastalık var. Bizim dediğimiz ilacı verince kesin geçecek diye bir şey de yok. Kesin teşhis için tahlil yaptıracaksınız. Eğer şimdi iyileştirmezseniz hastalık ilerleyecektir bunun kaçarı yok. Ayrıca diğer konudaki kuşunuzda da koksidiyoz dışkısı var bence ikisine de antikoksidiyal ilaç kullanımı şart.