Karadeniz Pet

İshal Ve Sinek Sorunu

coderxL

Yeni Üye
Öncelikle Merhaba .
Sorunum İki şekilde birincisi istemsiz şekilde birden ishal olması ile başladı ama bunun dışında her gün surekli kafes icinde ve Dışında sinek sorunu çıkıyor Her gün Temizleme yapmama rağmen Hayvanin Farklı yerlerinde sinek veya kırmızı tarzda bir canlı dolaşıyor sanırım Kanatli sineklerin küçük hani surekli temizliyorum hali ile hayvanda rahatsız oluyor ne yapmam lazım ishal konusu iki şekilde başıma çıkıyor biri buydu ikinci halı dal darı çok seviyor ve mama yememeye başladı ve dunde dal dari kesince toplandı gibi takviye ne yapmam lazım veya ekledigim diski resmine ne düzenleme ile geçirebilirim Kuşum bir yaş yeni girdi şimdiden teşekkürler yardımlar için.
IMG_20211118_122248.jpg

IMG_20211118_121452.jpg

Benim kusumda 1 buçuk aydır sırf su yapıyor hala geçmedi hiç katı yapmıyor veterinere götürdüm kaç tane ilaç verdi ama hala geçmedi

Kırmızı böcekler dış parazit olabilir gözlemlemenizi tavsiye ederim.Ayrıca geçmiş olsun kuşunuz çok kaşınıyor mu ? İshal içinde probiyotik alana dek belirli miktarlarda aspur,dal darı verebilirsiniz.

Kırmızı böcekler dış parazit olabilir gözlemlemenizi tavsiye ederim.Ayrıca geçmiş olsun kuşunuz çok kaşınıyor mu ? İshal içinde probiyotik alana dek belirli miktarlarda aspur,dal darı verebilirsiniz.
Sanırım Parazitti ama Sürekli Ggögüs kısmında ıdı ve ıkı gundur Onu kestim Dun ve bugun Sorunu yok Bu Böceklerden yana Dal darı verıyordum ama Bu sefer mama yemıyordu geri Mama koyup dal darı cekınce mama yemeye devam ettı edıyor, dal darına sanırım dıs boceklerde gelıyordu kılo barız sekılde dusme yasadı Ben mama yedıgını dusundum ama mama değilde benım afacan sürekli dal darı yıyordu oda mama yerını tutmadı tabıkı, her gun kafes temızlıyorum ve üzerinde suan böcek ve etrafında kayboldu gibi duruyor Bırde kafes Örtüsüne pineklenmısdi sanırım onları da atınca kesıldı gözlemlıcem durumlara gore cevap verıcem en azından bu durumda olan ınsanlarada yardımcı olucaz, ılgınız ve alakanız ıcın hepınıze tesekurler..

IMG_20211121_120759.jpg

Suanki durumu Gayet iyiye Gidiyor Konuşmuyor du konuşuyor uçma sorunu vardı onuda geçirdik Mama yemiyordu ve formsuz kaldı büyük ihtimal.

IMG_20211121_111904.jpg

Bit veya parazit değil bundan yana şansımız var sinekler istila ediyordu kesildi bugün sabah bi yakaladim ama kafes ve kusta yok dal darı kestikten sonra toplandi umarım bundan sonra da sıkıntımız kalmicak.

Etmenleri ortadan kaldırmanıza rağmen parazitlerin yumurtlama ihtimali var. Dal darıya geliryosa zaten kuşun yemiş olma ihtimalide var ben olsam riske atmaz iç-dış parazit uygulaması yapardım. İlaçlardan sonrada kafesi ve tüm eşyaları çok iyi dezenfekte ederdim.

Etmenleri ortadan kaldırmanıza rağmen parazitlerin yumurtlama ihtimali var. Dal darıya geliryosa zaten kuşun yemiş olma ihtimalide var ben olsam riske atmaz iç-dış parazit uygulaması yapardım. İlaçlardan sonrada kafesi ve tüm eşyaları çok iyi dezenfekte ederdim.
Merhaba Günlük Olarak hepsını dezenfekte edıyorum ve Etrafında veya cevresınde parazıt gormuyorm Zaten Parazıt olmus olsa Sürekli bagarması lazım ama bu tarz bı eglemı yok Gunler sonra yk moduna gectı ılerleyen zaman dılımlerınde bakalım ne olacak, ve tuneklerı dahıl herseyı cıkardım sallanmalı oyuncak yaptım orda uyuyor dal darı asla koymıcam bir süre ılgınız ıcın tesekürler..

Merhaba Günlük Olarak hepsını dezenfekte edıyorum ve Etrafında veya cevresınde parazıt gormuyorm Zaten Parazıt olmus olsa Sürekli bagarması lazım ama bu tarz bı eglemı yok Gunler sonra yk moduna gectı ılerleyen zaman dılımlerınde bakalım ne olacak, ve tuneklerı dahıl herseyı cıkardım sallanmalı oyuncak yaptım orda uyuyor dal darı asla koymıcam bir süre ılgınız ıcın tesekürler..
Merhaba, siz bilirsiniz arada tüylerinin arasınıda kontrol edersiniz bir gelişme olursa konuyu güncellersiniz. Rica ederim, geçmiş olsun.

Merhaba, siz bilirsiniz arada tüylerinin arasınıda kontrol edersiniz bir gelişme olursa konuyu güncellersiniz. Rica ederim, geçmiş olsun.
İlginiz için Teşekkürler Malesef Parazit Sonucu ortaya çıktı Sabaha Karşı Şiddetli şekilde kafes içinden düşünce anladım parazit olduğunu ve Anüs kısmında rastladım bir kaç tane ufaklida olsa ilaç tedavisine başlayacağım şimdi.

İlginiz için Teşekkürler Malesef Parazit Sonucu ortaya çıktı Sabaha Karşı Şiddetli şekilde kafes içinden düşünce anladım parazit olduğunu ve Anüs kısmında rastladım bir kaç tane ufaklida olsa ilaç tedavisine başlayacağım şimdi.
En iyisi daha geç olmadan ilaç tedavisi uygulamak. İç-dış parazit tedavisi uygularsınız bir şeyi kalmayacaktır🙏🏻

Basta yardımı Dokunan Herkese Tesekur ederım, Hayvanım Normale dondu, Mama Yuzunden Basımıza Böyle bir hadise geldi Sanırım Kullandıgım Mama yapıyordu, Ekıpmanları ve baska Kafese tasımakla sorunu çözdüm, Bu evrede Özelden ayrıca Yardım aldıgım @hayvanseverr e sonsuz Tesekur ederım, suan da Mamasını yıyor ve iç Parazitte kullanmaya basladım bir kac gune dahada ıyı olcak Aldıgınız mamalara dıkkat edelım En pahali mama bu hadiseyi basıma getırdı ama sukur atlattım Hepınıze Tesekur ederım..

Basta yardımı Dokunan Herkese Tesekur ederım, Hayvanım Normale dondu, Mama Yuzunden Basımıza Böyle bir hadise geldi Sanırım Kullandıgım Mama yapıyordu, Ekıpmanları ve baska Kafese tasımakla sorunu çözdüm, Bu evrede Özelden ayrıca Yardım aldıgım @hayvanseverr e sonsuz Tesekur ederım, suan da Mamasını yıyor ve iç Parazitte kullanmaya basladım bir kac gune dahada ıyı olcak Aldıgınız mamalara dıkkat edelım En pahali mama bu hadiseyi basıma getırdı ama sukur atlattım Hepınıze Tesekur ederım..
Rica ederim, çok geçmiş olsun 🙏🏻

Geri