Karadeniz Pet

Isırmaya Başladı

kagankagan

Yeni Üye
Kuşum 3 aylık erkek.

15-20 gündür bende. Her gün normal takılırız. Öperim, severim vs. Bugün sabah uyandım, yine kafesinden çıkardım, günaydın diye öpeyim derken dudağımı ısırdı. Neyse dedim olmuştur bıraktım kendi haline. Yarım saat sonra yine ısırdı. Saldırma ısırması hem de. Ne yapmam gerek. Niye böyle bir şey yapıyor.

gün boyu bunu yaptı. neden acaba. yardım lütfen

Kuşum 3 aylık erkek.

15-20 gündür bende. Her gün normal takılırız. Öperim, severim vs. Bugün sabah uyandım, yine kafesinden çıkardım, günaydın diye öpeyim derken dudağımı ısırdı. Neyse dedim olmuştur bıraktım kendi haline. Yarım saat sonra yine ısırdı. Saldırma ısırması hem de. Ne yapmam gerek. Niye böyle bir şey yapıyor.
Birden yaklaşmayın kuşunuza, güvende hissetmesi en önemli şey. Sesinizi ne çok yüksek ne çok alçak tutun, bir kere mimlerse sizi bu sıkıntı olur başta alışsa dahi :) En önemlisi ısırdığı zaman tepki vermeyin canınız çok yansa da yandığını o an göstermeyin gidin diğer oda da gösterin :D Hemen açıklayayım, kuş yaptığı şeyin farkına varırsa tepki aldığından kaynaklanır, Bu yüzden işe yaradığını düşünür ve devam ettirir. İçgüdüsel davranır kuşlar, ısırdığı zaman tepki vermeyin hatta tatlı tatlı konuşmaya devam edin yakınsanız geri gitmeyin. Farketmesin tepkinizi

Geri