Karadeniz Pet

İşte 15 gün yalnız bırakılacak kuşların kafesi

O konuda hiçbir bilgim yok ama bu tam olarak kum değil, küçük çakıl taşı gibi, o yüzden yavrulara zararı olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca tozunun solunmasının da zararlı olduğunu okudum bir kaç yerde. Yani tavsiye etmem.

Bugün 11. gün ve kameradan aldığım görüntü bu şekilde.
Önce mamalıklardan ve dal darılardan yediler. Mamalıklar bitti gibi. Dal darı hala bitmedi. Şimdi alttaki yemliklerden yemeye yeni başladılar. Akıllı yemlikse hala dolu.Tıkanma olup olmadığını göremiyorum bu açıdan ama bazen gidip ondan da yediklerini görüyorum. Suyu sifon suluktan içiyorlar hep. Bu da normal suluktan bakteri mikrop kapma ihtimalleri açısından içimi rahatlatıyor biraz. Durum bu şekilde. Kuşlar da gayet hareketli. Özellikle erkek yerinde durmuyor.
Farkettiğim diğer bir şey ise, genelde erkeği yem yerken görüyorum. Dişi ise yuvanın kapısından kafasını çıkarıp bekliyor. Bu yavrulama hazırlığı yapan kuşlar için normal mi? Dişi, erkeğin kendini beslemesini mi bekliyor?

Ekli dosyalar

• _20180201_130058.JPG
    _20180201_130058.JPG
    225.5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Bugün 11. gün ve kameradan aldığım görüntü bu şekilde.
Önce mamalıklardan ve dal darılardan yediler. Mamalıklar bitti gibi. Dal darı hala bitmedi. Şimdi alttaki yemliklerden yemeye yeni başladılar. Akıllı yemlikse hala dolu.Tıkanma olup olmadığını göremiyorum bu açıdan ama bazen gidip ondan da yediklerini görüyorum. Suyu sifon suluktan içiyorlar hep. Bu da normal suluktan bakteri mikrop kapma ihtimalleri açısından içimi rahatlatıyor biraz. Durum bu şekilde. Kuşlar da gayet hareketli. Özellikle erkek yerinde durmuyor.
Farkettiğim diğer bir şey ise, genelde erkeği yem yerken görüyorum. Dişi ise yuvanın kapısından kafasını çıkarıp bekliyor. Bu yavrulara hazırlığı yapan kuşlar için normal mi? Dişi, erkeğin kendini beslemesini mi bekliyor?

Ekli dosyalar

• _20180201_130058.JPG
    _20180201_130058.JPG
    225.5 KB · Görüntüleme: 18
Her şey yolunda o zaman dişi yuvada vakit geçirmeye başladıysa yumurta yakın zamanda gelir

Geri