Karadeniz Pet

Jumbo kırması muhabbetler hakkında

StayAway

Meraklı Üye
Bizim burda avm de bir petshopcu var ama kuşlar jumbo kırması ve diger petshopcularda ki gibi pis ortamlarda değiller kuzenime aldık çok memnun aklıma takılan bende alsam çok mu büyük oluyor bunlar jumbo ile jumbo kırması arasında ne gibi fark var ben o kuşları gördükten sonra diğer kuşları begenmez oldum :)

Jumbo kırması biraz daha küçüktür.Ama bakımı normal muhabbetler gibi zor değil.(Mesela Yerli ve jumbo kuşun yavrularına jumbo kırması deniyor...)

Benimde kuşlarımın birisi show jumbo, kırma değil. Bence daha zor bakması, çok yemek yiyor günde 2 kere falan kontrol edip üflüyorum yemini. Kafeste pek durmak istemiyor benim ki hepsi böyle mi jumboların bilmiyorum ama hiç bu kadar hiper aktif kuşum olmamıştı. Geliyor beni ısırıp kaçıyor gülüyor falan değişik :D

Analdığım kadarı ile bu kırmalar fazla büyümüyor haklarında pek bilgi bulamadım o yüzden sormak istedim

Jumbo kırması jumbodan ufak yerli ve çekten büyük kuşlar için kullanılan tabirdir. Büyük istiyorsanız show jumbo veya ingiliz almanız gerek. Kırmalar jumbolardan nispeten daha hareketlidir. Kuştan kuşa değişebiliyor tabi.

Geri