Karadeniz Pet

Kümes için ısıtıcı ampul önerisi lütfen

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kümes için termostat bağlantılı ısıtıcı ampul kullanmayı düşünüyorum.
İnfrared ısıtıcı mı
Seramik ısıtıcı mı

NOT:
63971313be5e7e84ca8e2e8a69fd01d8.jpg
2c32960f30d7626d68f78cfa8b69942e.jpg
En iyisinin yağlı radyatör olduğunu biliyorum ama benim amacım farklı

Amaca uygun olanı kullanmak gerekir.
Amacınız nedir?
Ben olsa seramik ısıtıcıyı tercih ederim.
Daha doğal bir yöntem çünkü ısınma konusunda.

Amaca uygun olanı kullanmak gerekir.
Amacınız nedir?
Ben olsa seramik ısıtıcıyı tercih ederim.
Daha doğal bir yöntem çünkü ısınma konusunda.
Yaklaşık 3 metrekare lik alan ısıtılacak

Termostat bağlantısını nasıl kuracaksınız acaba

Bu termostat olayını güzel bir şekilde yapabilirseniz bizide bilgilendirin lütfen bende merak ediyorum bir ara araştırmıştım termsotatlı bişey ama sonra yaz gelince vazgeçtim :)

Youtube dan bir iki video izledim ışık vermiyor bu seramikler bu iyi bir şey. Bulabilirsem alacağım binlardan ama bu ısı ayarlı elektrik verecek piriz gibi bişey nasıl temin ederiz bilmem

2m2 lik balkona kaç wattlık almak gerekir ki

Youtube dan bir iki video izledim ışık vermiyor bu seramikler bu iyi bir şey. Bulabilirsem alacağım binlardan ama bu ısı ayarlı elektrik verecek piriz gibi bişey nasıl temin ederiz bilmem
Isı ayarlı piriz derken anlamadım, normal duyada takılır, kaliteli olursa iyi olur ısıya dayanıklı olmalı

Bu termostat olayını güzel bir şekilde yapabilirseniz bizide bilgilendirin lütfen bende merak ediyorum bir ara araştırmıştım termsotatlı bişey ama sonra yaz gelince vazgeçtim :)
Sorduğum soruya cevap veren bir kişi çıkarsa aşamalarını paylaşacağım

Sorduğum soruya cevap veren bir kişi çıkarsa aşamalarını paylaşacağım
MErhaba, Seramik daha iyi olur diğeri ısı ile birlikte ışıkta verecek kuşlar rahatsız olur. Termostat olayına gelince ben mesela oda sıcaklığını 15 derecelerde tutmak istiyorum 15 in altına dşünce çalışmaya başlasın ısı 15 i bulunca dursun. Elektrik maliyeti azalsın.

Bence de infrared daha iyidir civcivlerde falan hep bunları kullanıyorlar.

Murat bey sizin kümesiniz şartları neler acaba ? Güneş görüyor mu ?

Ses ve ısı icin yalitim yaptınız mi peki ? Bir de ışıklandırma ve havalandırma sorunlarını nasıl hallettiniz ?

Afedersiniz yanlış söylemişim seramik ısıtıcı diyecektim.

Seramik ısıtıcı 1. tercihimdir.

murat bey 1 adet seramik ısıtıcı 1 metrekareyi ısıtır ancak birde balkonsa hiç ıstmaz diye düşünüyorum.
bende elektrik teknisyeni olarak bu konuları çok araştırdım.
en iyi çözüm yağlı radyatör sabit 20 derece sıcaklık bana aylık 30 tl gibi bir rakam geliyor.
nacizane fikrim saygılar.