Karadeniz Pet

Kabarma, uyuklama ve koyu dışkı

Hakkı ELALDI

Meraklı Üye
Dün bir çift kuş aldım. Biri çok halsiz poposunu kaşıyor sürekli ve kabarıp uyukluyor. Aldığım yerde kafesleri çok pisti koksidiyoz olmasından korkuyorum. Dışkısı koyu yeşille siyah arası. Direkt böyle dışkılıyor ve etrafa yeşil lekeler bırakıyor. Yeşillik vb hiçbir şey vermedim, dünde böyleydi dışkısı.

Düzeltme: Az önce fark ettim, gaga çevresi yeşil. Dünkü sahibi yeşillik vermiş olabilir. Şu an kabarma, halsizlik ve uyuklama devam ediyor.

Dışkı yı yapar yapmaz etrafa leke bırakıyor mu?
Kuşta koksidiyoz var muhtemel. Veterinerden sulphamezatine alın. Tam dolu suluğa 6-7 damla damlatın. 5 gün boyunca kullanın. Kafeste kum, gaga taşı, kalamar kemiği, mineral blok kaldırın.

Dışkı yı yapar yapmaz etrafa leke bırakıyor mu?
Kuşta koksidiyoz var muhtemel. Veterinerden sulphamezatine alın. Tam dolu suluğa 6-7 damla damlatın. 5 gün boyunca kullanın. Kafeste kum, gaga taşı, kalamar kemiği, mineral blok kaldırın.
Evet yapar yapmaz etrafı yeşil oluyor son dışkısı bu şekilde.

sonradan yeşil leke olması normalmi? ilk yaptığında olursamı soru oluyor?

Dün iyiydi şu an tekrar uyuklar vaziyette. Biraz önce kafasını sallayarak yem kustu gaga çevresi kokmuyor. Acaba ilaç mı yan etki yaptı? Son dışkılar bu şekilde

Dışkılar da gözle görülür bir değişim var. Koksidiyoz da kusma da olur. İlaçlı su hergün değiştirilecek. Devam..

Dışkılar da gözle görülür bir değişim var. Koksidiyoz da kusma da olur. İlaçlı su hergün değiştirilecek. Devam..
Her 6 saatte bir ilacını tazeliyorum. Bu gece 3. günü tamamlanacak. Bazen çok enerjik bazende çok halsiz oluyor. Bu konu da endişelenmiştim.

Her 6 saatte bir ilacını tazeliyorum. Bu gece 3. günü tamamlanacak. Bazen çok enerjik bazende çok halsiz oluyor. Bu konu da endişelenmiştim.
İlaca devam et,dışkılar normale dönmeye başlıyor. İştahı nasıl?

Geri