Karadeniz Pet

Kaç tane kızgınlık yumurtası olur

statione

Yeni Üye
Merhaba 8 ay önce bir erkek almıştım 1 ay sonrada dişi aldım yaklaşık erkek 9 ay dişi 8 aydır bende ilk kez muhabet kuşu besliyorum 1 ay önce erkek dişinin ustune cıkıyordu geri hemen ınıyordu bende dıyordum heralde çiftleşmeyi bilmiyor bu hareketlerı yapmaya basladıkdan 3 5 gun sonra dişi 1 tane yumurtladı sonra bende takıp etmeye başladım dişi yuvaya gunduz gırıyor gece gırmıyordu 2 gun sonra gecede yuvada kalmaya başladı bi baktım 2 ci yumurtayıda yumurtlamış sonra aradan 1 hafta geçti 1 er gun arayla 3 yumurta yumurladı en son yumurtayı ayın 18 ınde yumurtladı 6 cı yumurta olmadı 5 de kaldık bu yumurtlar boşmu dolumu ellemek ıstemıyorum ellesemde anlayabılecegımden suphelıyım 5 tane yumurtanında kızgınlık yumurtası olması veya döl tutmamış olması mumkunmudur merakla beklıyoruz bu işlerden anlayan biri olasılıkları sölerse sevinirim en son yumurtası ayın 18 inde cıktı kaç gunde yumurtadan cıkar yavru varsa maksımum ben mudahale etmelıyım şimdiden Teşekkurler...

5 yumurta kızgınlık yumurtası olmaz genelde birtane olur nadir olarakta 2 5 sininde boş olma ihtimalide var hepsinin dolu olma ihtimalide. Bu popo tüyleri çoksa tünekleri iyi değilse çiftleşme tam anlamıyla gerçekleşmeye biliyor. Ve Buda boş yumurtalara sebeb oluyor

Hocam 5 ide boşsa dişi yumurtaları bırakırmı yuvadan almalımıyım yumurtaları kaç gun sonra ?

son yumurtadan 23 gün sonra alabilirsin. Kesin boş demektir. Bu arada kuşlara vitamin ve probiyotik takviyesi yap

15873076_10209623396560421_1549718892153311245_n.jpg

ilk 2 yumurtadan cıkan yavrular ilki kızgınlık degilmş ilk yumurtasında kızgınlık olur dıye düşünmüştüm inş büyürler yuvanın içini nezaman temizlemeliyim ellemeye korkuyorum kıskanır öldurur yavrusu felan dıyorlar baya uzun kanatlar var bunların zararı olurmu

Yavrular 15 günlük olanakadar müdahale etmeyin. 15 günlük falan olduklarında yuva temizliği yaparsanız. Mamayıda ihmal etmeseniz iyi olur bu dönemde daha çok vitamine ihtiyaçları var yavruların gelişimi için. Gözünüz aydın.

Yavrular 15 günlük olanakadar müdahale etmeyin. 15 günlük falan olduklarında yuva temizliği yaparsanız. Mamayıda ihmal etmeseniz iyi olur bu dönemde daha çok vitamine ihtiyaçları var yavruların gelişimi için. Gözünüz aydın.

Teşekkurler hocam bu konularda bilgi sahibi olmadıgım için interneten araştırıyorum herkez bişeyler dıyor muhabet kuşu forumunda sormayı daha saglıklı buldum zaman ayırıp yorum yazdıgınız bilgilendirdiginiz için ayrıca teşekkurler... ben mama olarak 1yumurta 2bebek bıskuvısı bıde havuç bu 3 ünün karışımı verıyorum tavsıyenız varsa sölerseniz sevinirim

Havuç vermeyin bence kuluçka döneminde kuşları kızıştırır ve yuvada yavru olduğu için anne çiftleşmeye yanaşmaş. Bundan dolayıda baba kuş yavrulara zarar verebilir. Havuç yetine kara lahana rendeleyin derim. Çok faydalı. Yulafta ekleye bilirsiniz biraz ve şalgam tohumuda ekleyebilirsiniz. keyifli hobiler

Geri