Karadeniz Pet

Kafayı yicem yardım.

Ustali

Yeni Üye

Kuşum hep böyle hareketli maşallah onda bir sıkıntı yok ama elimi içeri sokunca da aynı yerinde durmuyor prmagıma alısmıyor bir aydır bende. Ziline alıstı onu elime alıyorum geliyor ama onunla ilgileniyor sürekli . Elimde yine durmuyor. Napcam kafayı yicem, elimde durması için napmam lazım nasıl ki tünekte duruyor öyle. Sinirden kendi kendimi yicem :) saygılar...

Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin

Elinizi kafes içine sokun.Göbeğinin altına dayayarak parmağınıza çıkmasını sağlayın.Büyük ihtimal korkup kaçacak ve çıkmayacaktır.Ama siz ani hareket etmeden parmağınız ile peşinden gitmeye devam edin.Eninde sonunda yorulup pes edecek ve parmağınızda duracaktır bi süre.Her gün bunu tekrarlayın birkaç kere.Durduğu süre de zamanla artar, bir süre sonra da parmağınızı uzatır uzatmaz kuş üstüne kendısı atlar.O duruma gelince de kuşu parmağınızda dışarı çıkarırsınız,dısarda da yanınızdan uzaklastıkca aynı taktiği uygulucaksınız.Kuşu mecbur kalmadıgınız sürece avuçlamayın ki sizden ürkmesin

Sıkıntı da orda üstadım kuş zaten aldıgımız günden beri elden korkmuyo. Elini gögsüne degdiremiyorum ki yaklasır yaklasmaz prmaga cıkıyo ama hemen tünege atlıyor sıkıntı orda. Kendini sevdirmiyor sevemiyorım göğsünü felan buna deli oluyorum işte :) bi de ısırmaya basladı artık

Hocam göğsüne dokunmaya ya da sevmeye calısmayın zaten.Her şey sırayla.Siz ona dokunmak istediğiniz sürece alışmaz,ürker.Parmağınızı sabit kafes içinde tutmayın,peşinden gidin.1-2 saniye de olsa duracaktır kosturup yorulmaktan.Bunu günde birkaç kez yapacaksınız.Böylece korkulcak bişi olmadıgını anlayacak.Bi süre sonra ise siz parmagınızı uzatır uzatmaz üzerine kendisi atlayacak.Hatta dakikalar boyunca öyle dikilecek.Ama kuşu avuçlamamalı ve ona dokunmaya çalışmamalısınız.Her şeyin zamanı var.Önce parmağınızn üstünde dursun,size alışsın.

Geri