Karadeniz Pet
Birde çam peleti (granürü ) varmış o nasıl ve izlediğim videolarda granür emici dediler kokuya son veriyormuş bilgisi olan aydınlatabilir mi
Kuşların altları her gün temizlenmeli.Ben şu malzemeyi koyayım ve kuşların altını 4-5 günde bir temizleyelim diye düşünürsek, kuşlarımıza her türlü hastalık gelir.Bizler bu canlıların sorumluluğunu aldıysak onlara kendimizden daha iyi bakmalıyız.

Kuşların altları her gün temizlenmeli.Ben şu malzemeyi koyayım ve kuşların altını 4-5 günde bir temizleyelim diye düşünürsek, kuşlarımıza her türlü hastalık gelir.Bizler bu canlıların sorumluluğunu aldıysak onlara kendimizden daha iyi bakmalıyız.
peki A4, kağıt havlu, kitap sayfasından hangisi daha iyi olur. bizimkiler kağıt havluyu kemiriyor ızgara olmasina rağmen ortada kagit havlu kalmıyor. a4 ü de kemiriyorlar.

En iyisi normal beyaz a4 kağıdı bence 2 günde bir değiştirildiği zamanda bir sıkıntı olmaz.

Çam peleti de kullanılabilir ama sorunu anlatamıyorum sanırım. Kafes tabanı sık temizlenmelidir. Bu gibi ürünler kullanıldığında sık temizlik yapılmaz. Bu da antihijyenik sorunlara sebebiyet verir.
Anladım sık temizlik yapıyorum doğal olması için tercihmi yaptım araştırmalar ve forumdan elde ettiğim sonuç mısır granülü gibi ürünler doğal yapımdır ancak sık temizlik gerekir kedi kumuda dışkıları topak yapıyor ve kolay temizlik sağlıyor ancak etrafı çok kirletiyor kağıt havlu ve a4 kağıdı emici ancak su döküldüğünde ıslanır ve uzun süre temizlenmezse koku yapabilir mürekkep bulunan altıklar kuşlar kemirince zehirleyebilir bence doğallık önemlidir granül kullanabilir ama dışkı kontrolü için her gün beya fonlu yüzeyde incelenmesi gerek ve kirlendikçe yenisiyle değiştirmek gerek ben granülü tercih edecem ancak kedi kumu kullanan kişi deneyimini paylaşınca tekrar düşünecem bu konuda tartışanlar için umarım faydalı olmuştur yazdıklarınız aydınlattığınız için teşekkürler

Yuvalıkta hangi malzemeyi kullanıyorsunuz, ben mısır granülü kullanıyorum ama koku yapıyor. Çam çipsi nasıl? Bide kedi kumu kullanan var

peki A4, kağıt havlu, kitap sayfasından hangisi daha iyi olur. bizimkiler kağıt havluyu kemiriyor ızgara olmasina rağmen ortada kagit havlu kalmıyor. a4 ü de kemiriyorlar.
A4 kağıdı en iyisi.Ben çok lifli olduğu için kağıt havluyu önermiyorum.:) Evet muhabbet kuşları ve paraketler kemirgen canlılar,neredeyse her şeyi kemirirler.Bu onların doğasında var. 1 a4 kağıdını 2 veya 4 bölerek elinizle buruşturun ve kafesin bir köşesine koyun en azından onu kemirsinler.

A4 kağıdı en iyisi.Ben çok lifli olduğu için kağıt havluyu önermiyorum.:) Evet muhabbet kuşları ve paraketler kemirgen canlılar,neredeyse her şeyi kemirirler.Bu onların doğasında var. 1 a4 kağıdını 2 veya 4 bölerek elinizle buruşturun ve kafesin bir köşesine koyun en azından onu kemirsinler.
tamam öyle yapıyorum hemen.

Yuvalıkta hangi malzemeyi kullanıyorsunuz, ben mısır granülü kullanıyorum ama koku yapıyor. Çam çipsi nasıl? Bide kedi kumu kullanan var
ben hiçbir şey koymamıştım. acemi olduğumdan. ondan sonra da ciftlestirmedim. ama talaş kullanmam önerilmişti.

Çam talaşı kesinlikle mısır granülden daha iyi. Ben bu kuluçka da mısır granül kullandım, nem yüzünden şişiyor ve kokmaya başlıyor. Çam talaşı hem ısı yalıtımı, hem rahatlık, hem de hijyen açısından daha iyi.

Geri