Karadeniz Pet

Kafes Boyutu

Serkan KILINÇ

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar 3 dişi 3 erkek yavru alcam ve salmada besslicem salma kafesin boyu ve eni ortalama kaç olmalı toplamda 6 adet kuş beslicem ona göre arkadaslar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

güncel....................................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Elimdeki salma eni 88 cm yüksekliği 60 cm bu yeterli olurmu 6 kuşa bana küçük gelir gibime geldi ama

Son düzenleme:
Orada cok rahat 10 kuş bakılır:))

Orada cok rahat 10 kuş bakılır:))

Ciddimisiniz ben malum orenciyim bide kafesi dert ediyodum .Yeterlimi acaba diye cok arada kalmistim malum bakalım derkende eziyet etmeyim kuşlara sonuçta onlarnda cani var

6 kuş için cok ideal saray gibi merak etmeyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Ben mesela 1mt düz salmada :)) 8 kuşu koyuyorum:)) sanki kuş yokgibi sen düşün
d

6 kuş için cok ideal saray gibi merak etmeyin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Ben mesela 1mt düz salmada :)) 8 kuşu koyuyorum:)) sanki kuş yokgibi sen düşün
d

İyi rahatladım valla cok saolun

Hepsi mevcut olan kafesinde bakılabilir ama yavru almak istediğin için yuvalık veya birkaç yuvalık takıldığında sorun çıkabilir belki.

Salma Üretiminde kuşları yavrudan Alıp büyütmek gerekiyor.Uyumsuz kuşlar ayrılıyor.Erkek sayısı Dişi sayısına göre daha az Olmalı ve yuva sayısı Dişi sayısının iki katı olmakı

Salma Üretiminde kuşları yavrudan Alıp büyütmek gerekiyor.Uyumsuz kuşlar ayrılıyor.Erkek sayısı Dişi sayısına göre daha az Olmalı ve yuva sayısı Dişi sayısının iki katı olmakı

Daha onceden hint bulbilu besliyordum salmada yaklasık 2 sene besledim şimdide muhabbet kuslarini salmada beslemek istiyorum fakat disi sayısınn neden 2 katı yuva olmalı onu anlamadım

Dişiler kızgın olduklarında yada yavruları olduğunda diğer yuvalara girip yumurtalara ve yavrulara zarar veriyor.Bakıcı olsalar bile kıskançlık huyları var.Ben araştırmıştım vazgeçtim.iki katlı salmam var 120*100*100 lük.Boy atmaları için kullanıyorum

Dişiler kızgın olduklarında yada yavruları olduğunda diğer yuvalara girip yumurtalara ve yavrulara zarar veriyor.Bakıcı olsalar bile kıskançlık huyları var.Ben araştırmıştım vazgeçtim.iki katlı salmam var 120*100*100 lük.Boy atmaları için kullanıyorum

doğru diyosunuz aslında benim bir akrabamın büyük bir odayı salma yaptı bi ara kuşların arasında bi anlaşmazlık çıktı ve mallesef bir sürü kaybı oldu ...