Karadeniz Pet

Kafes disi durmasi icin ayakli tunek nasil yapilir

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Genelde papaganlar icin kullanilan ayakli tunek yapmayi dusunuyorum ama ne malzeme ve nasil yapicagimi bilmiyorum. Yavru kusum pek kafesine duskun degil tv ustunde takilmayi seviyo. Hem tvnin arkasini kirletiyo hem de Allah korusun elektrik carpar diye korkuyorum. Daha once boyle bisey yapmis yada fikri olan arkadaslar yardimci olabilir mi

T tunek yapabilirsiniz uygun agaclardan veya petshopdan hazir tunek alip onlari uygun olcude kesip yapıstırabilirsiniz(taşırmayın)

Genelde papaganlar icin kullanilan ayakli tunek yapmayi dusunuyorum ama ne malzeme ve nasil yapicagimi bilmiyorum. Yavru kusum pek kafesine duskun degil tv ustunde takilmayi seviyo. Hem tvnin arkasini kirletiyo hem de Allah korusun elektrik carpar diye korkuyorum. Daha once boyle bisey yapmis yada fikri olan arkadaslar yardimci olabilir mi
Altta sabit bir mdf olsun üzerine de t tünek yapın böylece dışkılar mdf üzerinde olur yere dökülmez mdf nin altına da karton veya peçete serersiniz mdf üzerine uzun bir tahta tüneği 1 2 karış kadar yüksek olacak şekilde kesip t şekilde yapıştırarak mdf ye sabitleyin orada durabilir isteğe göre t tüneğe yemlik askısı yapıp orada yem mama yemesini sağlayabilirsiniz

Örnek yaptım ama anlatabildim umarım mavi olan yem/mama kabı tüneğin üzerine asma yeri için bir ek yapmanız gerekecek [emoji4]
62b6bc96286b2fe8dbae932c352d8792.jpg

:D harika olmus tesekkurlerrrr... peki neyle yapistirirsam daha saglam olur tutkalla mi japonla mi

:D harika olmus tesekkurlerrrr... peki neyle yapistirirsam daha saglam olur tutkalla mi japonla mi
Rica ederim [emoji4] tutkal daha sağlam olur tahta tünek kullandığınız takdirde veya sıcak silikon kullanın

Gidip 3 adet tahta tunek alicam bi tane de duz tahta bulmam lazim :D bakalim bulupta yapabilirsem resminu atarim :)

marangozdan 2525 3030 ebatlarında mdf alın tam ortasından tünege vida ile baglayın t olanıda yukarıdan vidalayın daha saglamı olmaz

Geri