Karadeniz Pet

Kafes konumu

brunomars

Meraklı Üye
Herkese merhaba, önemli bir soru soracaktım benim cift kusum ilk aldigimdan beri yaklasik 5-6 aydir salonda televizyonun yaninda duruyorlar kafesleriyle televizyonun sesine alistilar yerlerine de bayagi alistilar simdi yuva aldim ancak internette kuluckadayken falan sessiz bir ortamda durmasi gerekiyormus simdi ne yapmam gerekiyor sessiz olan benim odama mi koysam yoksa yerlerini hic degistirmesem mi?

Yavru almak istiyorsan sessiz bi odada gögüs mesafesinden yukarıda bir yere koy hemen de yuvalığı takma bir hafta 10 gün yeni ortama alışsınlar sonrada yuvalığı takarsın

Benimde kuşlarım salonda televizyonun sesi,çocukların sesi oluyor ve şu an yuvada yumurta da yatıyor. Bence kuşlarınız yerini değiştirmeyin göğüs hizasında biryere koyun, yanlarında ani hareketlerden kaçının ve yem su vermek ve kafes temizliği haricinde fazla ilgilenmeyin

Benimde kuşlarım salonda televizyonun sesi,çocukların sesi oluyor ve şu an yuvada yumurta da yatıyor. Bence kuşlarınız yerini değiştirmeyin göğüs hizasında biryere koyun, yanlarında ani hareketlerden kaçının ve yem su vermek ve kafes temizliği haricinde fazla ilgilenmeyin

Yuva almadan omce her gun kafeslerimden cikartip ucuruyordum bu na devam edeyim mi?

Yavru istiyorsan kuşları kafesten çıkamayacaksınız

Bu durum kuşların karakteri ile de alakali galiba kişi var kuşları yerde çiftleşir adam var kuşları sessiz sakin ortam ister adam var televizyonun üstünde yumurtlar [emoji16] belli kaideler var tabiki bunları uygulamak lazım kafesin yüksekliği ortamın durumu vs bunları genelin yaptığı gibi yaparsak üreme ihtimalini de arttirmis oluruz diye dusnuyorum ben [emoji16]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafes içinde uçulabilecek genişlikteyse çıkarmayın. İhtimalleri arttırmak adına arkadaşların tavsiye ettiği ikinci kafes formülü var. Fazla kafesiniz varsa dişiyi oraya ayırın, erkek yuvalıklı kafeste kalsın, ayrı kafeslerde birbirlerini görsün duysunlar. İki hafta kadar sonra dişiyi erkeğin yanına yuvalıklı kafese koyun.
Yer değişikliğine gelince, mevcut yerleri çok ayak altı değilse, evde çoluk çocuk yoksa yerini değiştirmeden bir süre deneyin derim. Baktınız yuvalığa girip çıkmalar başlamadı, o zaman değiştirirsiniz odayı ve tabi bir iki hafta yine alışma süresini beklersiniz.

Geri