Karadeniz Pet

kafes seçimi

Yavru almak ve sorunsuz bakım için hangi kafesi tercih etmeliyim?

• 1. resimdeki çatısı oval olan kafesle de istediğini elde edebilirsin.

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2. resimdeki kafes her türlü daha iyi.

Kullanılan: 1 100.0%
  • İki kafeste olabilir.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

Yunus Koşar

Paylaşımcı Üye
Merhabalar, bir çift damızlık muhabbet kuşu alacağım ve onlardan nasipse yavru almayı planlıyorum.
Kafes seçimi nasıl olmalı diye sizlere sormak istedim.
Aşağıda sırasıyla 2 adet fotoğraf var.

Bunlardan çatılı olan benim elimde olan kafes boyutları 45x30x45 (3 Kapılı - pislik toplama çekmecesi yok )
Diğeri salma cins olan ise almayı planladığım kafes.(4 Kapılı - pislik toplama çekmeceli)

Eğer elindeki yeterlidir derseniz salma kafesi almayacağım.
Görüşlerinizi yorum ile belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

kafes.jpeg salma kafes.jpeg

Elimde çatılı olan kafesten var pek memnun değilim hem boyası akıyor hemde temizlik sıkıntısı var. Diğer kafese gelince salma oluşu ortadan olup çifthane oluşu ve temizlik bakımındanda kolaylığı göz önüne alınırsa salma kafes hem yavru almanız içinde uygun bir kafes olacaktır. Bu benim fikrim ustalar daha nitelikli yorum yapacaklardır.
Salma olan kafesin fiyat biraz daha pahalı olabilir ama o kafeslerde de ithal serilerinin olduğunu duydum yerli olanlarda yine çatılı olanlarda olduğu gibi telden yapılıp boya sıkıntısı varmış galiba. Son karar elbette sizin bu arada fiyatları nedir?

Kafeslerin ikisini de tavsiye etmem. Boyaları son derece kalitesiz. Sağdaki şekil ve ebat olarak üretim yapmaya daha uygun. Sağdaki gibi ancak daha kaliteli, mümkünse krom veya galvaniz kaplamalı telleri olan bir kafes almanız daha sağlıklı olacaktır

Elimde çatılı olan kafesten var pek memnun değilim hem boyası akıyor hemde temizlik sıkıntısı var. Diğer kafese gelince salma oluşu ortadan olup çifthane oluşu ve temizlik bakımındanda kolaylığı göz önüne alınırsa salma kafes hem yavru almanız içinde uygun bir kafes olacaktır. Bu benim fikrim ustalar daha nitelikli yorum yapacaklardır.
Salma olan kafesin fiyat biraz daha pahalı olabilir ama o kafeslerde de ithal serilerinin olduğunu duydum yerli olanlarda yine çatılı olanlarda olduğu gibi telden yapılıp boya sıkıntısı varmış galiba. Son karar elbette sizin bu arada fiyatları nedir?

Hocam salma kafesi bende beğendim tek sıkıntısı boyalı olması (boyası akar mı bilemiyorum) ama diğer salma kafeslerden farklı olarak bir avantajı var o da sürgülü çekmece. Bir çok salmada bu yok olanda taban ızgarası yok. Bu salma da hem taban ızgarası hemde sürgülü çekmecesi mevcut.
Fiyatlara gelince oval çatılı olanı pazarlıkla 40 liraya aldım.
Salma ise 80 lira resimdeki aksesuarlarla beraber.
Benimde aklımda salmaya anne babayı koyup, oval çatılıyı da yavruların yem kırma dönemi için kullanırım düşüncesi var. Hem salmada anne baba birbirleriyle sorun yaşarsa ortadan ayırırım onları.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim sağolun.

Kafeslerin ikisini de tavsiye etmem. Boyaları son derece kalitesiz. Sağdaki şekil ve ebat olarak üretim yapmaya daha uygun. Sağdaki gibi ancak daha kaliteli, mümkünse krom veya galvaniz kaplamalı telleri olan bir kafes almanız daha sağlıklı olacaktır

Süleyman hocam haklı olabilirsiniz salma kafesi kullanmadım ama onun da boyası dökülecek gibi geliyor bana da
ama bende bir türlü bulamadım hem krom/galvaniz kaplama hem çekmeceli hem taban ızgaralı hemde +3 kapısı olan bir kafes

Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Kafesin ikisini de bende tavsiye etmiyorum, boyaları çok kalitesiz bu 1, 2 tellerin araları çok geniş. 3 kullanışsız ve tablasındaki kapatmalar mevcut dolayısı ile alan kişinin tekrar monteleme işlemi yapması gerekiyor. resimdeki gibi değil, bende görünce şaşırmıştım bu kafesi çünkü fiyatı da şu an benim kafeslerimle aynı, sağolsun arkadaşlarımdan görenler bilenler anlattılar.Ki benimkiler indirimde. Kesinlikle almayın. Damızlık kuşlar için ithal kafesleri tavsiye ederim, çifthaneleri. Hele de üst üste geçen katlı çifthaneler ise daha iyi olur çünkü ileride kuşları çoğaltma ihtimaliniz varsa daha kullanışlı oluyor. Ancak karar sizin. Bu konuya da bakabilirsiniz, beni burada tanıyan arkadaşlar vardır kafeslerimden gönderdiğim arkadaşlarda vardır:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/adview/satilik-ithal-cifthaneler-gorsellikler-sakuram.62783/

Kafesin ikisini de bende tavsiye etmiyorum, boyaları çok kalitesiz bu 1, 2 tellerin araları çok geniş. 3 kullanışsız ve tablasındaki kapatmalar mevcut dolayısı ile alan kişinin tekrar monteleme işlemi yapması gerekiyor. resimdeki gibi değil, bende görünce şaşırmıştım bu kafesi çünkü fiyatı da şu an benim kafeslerimle aynı, sağolsun arkadaşlarımdan görenler bilenler anlattılar.Ki benimkiler indirimde. Kesinlikle almayın. Damızlık kuşlar için ithal kafesleri tavsiye ederim, çifthaneleri. Hele de üst üste geçen katlı çifthaneler ise daha iyi olur çünkü ileride kuşları çoğaltma ihtimaliniz varsa daha kullanışlı oluyor. Ancak karar sizin. Bu konuya da bakabilirsiniz, beni burada tanıyan arkadaşlar vardır kafeslerimden gönderdiğim arkadaşlarda vardır:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/adview/satilik-ithal-cifthaneler-gorsellikler-sakuram.62783/

Hocam iletişime nasıl geçebiliriz...

Süleyman hocam ilk linkte ki kafes güzelmiş fakat şansımıza stokta yok diyor. Tekrar teşekkür ediyorum. İyi akşamlar.
Bence en kötüsü ilk linkteki kafes. Çeşit olsun diye koymuştum, stokta olmadığını görmedim. Bence akıllı yemlik takılabilecek, sürgülü(giyotin) kapısı olan bir kafes tercih edin.

Merhaba,
Bende size seçenek olsun diye Kendi kullandığım kafesin linkini kopyaliyorum. Tel kalınlığı çok iyi, çok kullanışlı. Üretim için bence çok iyi.

http://www.kafessan.com/60x35-buyuk-kapili/kuskafesiyuvalikpvcucuzontelkafes

Adrese PTT kargo ile gönderiyor satıcı.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim gerçekten güzel kafesmiş. Çifthane olanı da hoşuma gitti. Fiyatı da makbul.