Karadeniz Pet

Kafes tavsiyesi

İleride ortadan bölme aparatı kullanım 2 çift besliycekseniz uygun.Tabi bu benim fikrim tamamen

soyle toplayalim;

1. seçenek maaliyeti düşük zahmetli TAVASIZ
BURADAN

2. seçenek tavali Bu ürünün 3 lira daha ucuzu var fakat güvenilir satıcı oldugu muamma o yüzden popüler satıcının link'i verdim. Ucuz olsun diyenler BURADAN-UCUZ alabilir
GÜVENİLİR SATICI BURADAN

3. seçenek tavalı: benim aldıgım ithal ürüne çok benziyor o ise eğer, boya v.s. konusunda problem yaşamazsınız.
BURADAN

4. seçenek tavalı: Ürün bilindik ürün güzel
BURADAN

ve seçenek 5. Kişisel fikrim.

ben şuan şirketim de 2 çift besliyorum. Tek çift besleyenler için bir şey diyemem ama kendi şahsi fikrim;

1- Normal kafes ile basladim anladım ki hata yapmışım.. [tecrübeleri sonra sayarım isteyenlere]
2- Hagen vision ile devam ettim neredeyse 3 modeli de kullandım ve hepsi depoda duruyor yine hata yapmışım.
3- Çifthane artık son durak dedim ve çifthane ithal kafes aldım. Bu zamana kadar yaptıgım maaliyetler v.s. saçma geldi cünkü en idel kafesi 60-100 TL arası çözebiliyorsunuz. oysa Hagen serilerine 1000 TL üzeri para harcamışımdır ve çifthanenin rahatlıgını çok sonra anladım derken..

4. PVC BOX kafes'in son durak oldugunu anladım. ve Şuan kullandıgım kafesi sizlerle paylsiyorum 2 modelim var.
2 modelimi de özel yaptırdım maaliyet sonralara cevabım gerçekten UCUZ.. zira bugune kadar harcadıklarımı toplasanız %10 bütçe etmez.

1. resim Salma ve çifthane sistemim.
2. resim ofisim de şirketim de kullandıgım şuan ki mevcut sistemim.

1. resimi neden koydun diyenlere ilerisi için aldım. fikrim değiştiği için 2. resimi kullanmaya karar verdim.

lOZMQJ.jpg

2. şirketi de kullandıgım kafes. alttarafı 1mt yükseklikte ve evrak dolabili ya da yemleri koyabildigim alanları mevcut. v.s..

azYVp2.jpg

Avukat bir arkadaşım için hazırlattığım evde de kullanabileceğiniz şu model de düşünebilirsiniz. Benim artık tek tercihim PVC BOX.. [avukatı vurgulamamın sebebi, avukatlik ofislerinde bile rahat kullanılabiliyor yani hobi ve canları istediginiz ortamda da bakabiliyorsunuz. yeter ki isteyin.]

NZDz2a.jpg
İmkan olsa tv ünitesi gibi salma yaptırırım eve :D bu arada ben 1 secenektekinden almayı dusunuyorum galvaniz olması lazım deforme olmaz sonucta. Onun tavalisi kafessanda 15tl kargoyla ama kafese bu kadar masraf edeceğime kuşlara probiyotik alırım dedim öylede yaptım :)

İmkan olsa tv ünitesi gibi salma yaptırırım eve :D bu arada ben 1 secenektekinden almayı dusunuyorum galvaniz olması lazım deforme olmaz sonucta. Onun tavalisi kafessanda 15tl kargoyla ama kafese bu kadar masraf edeceğime kuşlara probiyotik alırım dedim öylede yaptım :)
çifthane gerçekten gerekli, bunu tecrübe ile söylüyorum.
probiyotik olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama dyzm-e 256 bu konuda prof.

Evet bende o proftan sipariş verdim bakalım deniycz benim erkek kuş sıkıntılı biraz inşallah faydası olur

Evet bende o proftan sipariş verdim bakalım deniycz benim erkek kuş sıkıntılı biraz inşallah faydası olur

sıkıntı derken?

bir de tel kafes işi temizlerim diyorsanız tavasız, yok eşleştiricem, yavru alıcam, takla açtırıcam v.s.. TAVALI şart.

zamanında kullandıgım ithal çifthanem buydu bu arada.

19109.jpeg

Erkek kusumu alırken üretici kulakları cinlasin muhabbetler küçük kafes sever dedi. Onun lafina kutu gbi kafes aldım best Cage zımbırtısından. 2 ay falanda durdu ama sadece gece. Gündüzleri evde olmadığında surekli çıkmaya çalışıyor ve hiç yem yemiyordu orda bi hata yapıp dişi aldim yanına. Kafes küçük geldi tabi bide dediğim gbi erkek kuş biraz sorunlu. Cifthane alıp ayrı koymayı dusunuyorum.

bu kafes işlerini facebook v.s. kovalayabilirsiniz.

bir muhabbet kusu grubunda..
LUHMQvMlR9OmrNREKFijqg.png

Face kullanmiyorum ama işte bu kafes guzelmis

Geri