Karadeniz Pet

Kafes yeri değişikliği hakkında

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Selamun aleykum arkadaşlar evde besledigim kuşlarımın kafesleri sıcak olsun diye oturma odasında kalorifer yanında fakat yüksek bir yerde değil, 2 dişi 1 erkek var yuvalikta taktim ama erkek kus disilere sulaniyor ama icraat yok acaba dedim kafesi daha yüksek bir yere mi? Alsam her iki yerin şimdiki yer ve yüksek olan dolap üzeri fotoları çektim, yüksek olan yer benim icinde iyi olur en azindan evin icerisine gelen cocuklar rahatsuz etmez ama evimiz 8.kat soğuk olur mu? Diye kaygi ettim, Yorumlarinizi ve fikirlerinizi memnuniyetle bekliyorum.
k13kZJ.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:00 -->-> Daha önceki mesaj 10:58 --

890gE1.jpg
bu resimde şimdiki koymak istediğim yer.

Yuvayı yüksek bir yere koy
petek yanı da cok mantıklı bir yer değil
odada petek yanıyor ise
o odada heryere koyabilirsin
fazla sicakda kuşu tuye sokar
fazla soğuk da

Günceldirrrrrrrrrrrr yorumlarınız

dolabın üstü uygun bence yavru almanızı hızlandırmış olursunuz

kaloriferin yanı uygun değil başka yere koyun kaloriferler yanıyorsa odada her yere koyabilirsiniz kaloriferin yanında arkadaşın dediği gibi tüye sokarsınız

Peteğin yanında koltukta var oraya oturulduğunda istemedende olsa ayak çarpar filan kuşlar ürker dolabın üzerine koy zaten sıcak hava yükselir soğuk hava dibe çöker çok soğuk olmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar olmazsa etrafına kutu falan koyup kamuflaj da mı?yapsam bir de onun yanında gece lambası var,gece rahatsız olurlar mı?bir nevi de etrafı kapalı gibi olur

Tamam Veli bey Işık yani gece lambası rahatsız eder mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:29 --

Arkadaşlar kuşlarımın öğleden sonra yerlerini değiştirdim Dediğiniz gibi üst tarafa aldım yani bir bakıma iyi gibi odada kalorifer yanıyor oda çok öyle aman aman sıcak değil,şimdi kuşlara baktım 3ü birden tünek üzerinden birbirine yaklaşmış sıkı sıkı öyle duruyorlar acaba üşümüş olabilirler mi? Tedirgin oldum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

Tavandan soğuk gelebilir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

Ustaların bu duruma bir fikri yok mu?

Levent bey zaten merdiven:)kullanıyorum da yalnız 3ü birden yani en azından son aldığım Dişi hiç Yanlarında durmazdı şimdi sıkı sıkı durmaları beni tedirgin etti,acaba yüksek tavandan soğuk gelir mi?diye Kaygı ediyorum.isterseniz foto ekleyeyim.

öncelikle yavru almak için kafes düzeniniz yanlış tünekleri yuvalık deliğinin önüne yatay olarak takın mesela foto atım anlatamıdıysam :) Bu şekilde yuvalığa daha kolay ve sık gireceklerdir ve daha çabuk keşfediceklerdir.

8906Pn.jpg

2. olarak tek çift besliyorsunuz sanırım orta bölmeyi koyun ki alan daralsın ve çiftleşmede dişi istemese de erkek zorlar ve dişinin kaçması zorlanır ve tünekleri en fazla 2 tane koyun. kalamar kemiğini biraz daha kolay erişebileceği yere alın.

Kardeş yavruluğun önünde ince Çubuk var yine o tahta Tüneği de mi yatay yapayım,çifthane de 2 Dişi 1 erkek var şu anda,erkek tüyde daha önceki Dişi ile kaşıma vs vardı ama dişiyi biraz yetersiz gördüm ondan 1 Dişi daha aldım,fakat yeni dişi ile çok anlaşamadı gibi,kafesi Bölme konusunda bir erkek daha alayım diyorum o zaman mecbur bölerim ama şimdi ki problemim bugün yerlerini değiştirdim 3 ü de sımsıkı bir şekilde tünel üzerinde acaba üşüdüler mi?tedirgin oldum normalde böyle durduklarını görmedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

Serdar bey değişiklik Yaptım ama konuya bir bakarsanız yorum rica ediyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

Arkadaşlar fikri olan yok mu?

yuksekde sakın bır yer en idaal olanıdır muhabbet kusu üşümez eger sen pedeklı evde üşüor dıyorsan bızımkılrerın donması lazım suanda cunki ne ısıtı ne bır sey hıc bır sey yok üstelık bır cam da 7/24 acık o yuzden sadece ceyranda kalmasın başka bır sey olmaz

Murat bey ALLAH Razı olsun,inanın uyuyamadım tedirgin oldum,bu yaramazları öyle birbirine yakın tünek üzerinde görünce,sizinkilere de maşallah nazarlardan ve hastalıklardan korusun Rabbim

Kardeş yavruluğun önünde ince Çubuk var yine o tahta Tüneği de mi yatay yapayım,çifthane de 2 Dişi 1 erkek var şu anda,erkek tüyde daha önceki Dişi ile kaşıma vs vardı ama dişiyi biraz yetersiz gördüm ondan 1 Dişi daha aldım,fakat yeni dişi ile çok anlaşamadı gibi,kafesi Bölme konusunda bir erkek daha alayım diyorum o zaman mecbur bölerim ama şimdi ki problemim bugün yerlerini değiştirdim 3 ü de sımsıkı bir şekilde tünel üzerinde acaba üşüdüler mi?tedirgin oldum normalde böyle durduklarını görmedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:33 --

Serdar bey değişiklik Yaptım ama konuya bir bakarsanız yorum rica ediyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:34 --

Arkadaşlar fikri olan yok mu?

küçük çubuk bir işe yaramıyor dediğim gibi yatay , paralel her neyse :) dediğim şekilde tak genelikle o tünekle bulunsunlar :D

Son düzenleme:
Resul bey yer olayını hallettik saolsun Murat bey de içimi rahatlattı,tünekleri düzelteyim bakalım bir faydası olacak mı!

Yüksek her zaman iyidir daha güvende hisseder kendini. Murat beyin dediği gibi aşırı don olmadıkça ve cereyan almadıkça birşey olmaz. Petek yanın da aşırı sıcaktan yuvaya bile girmez dişi.

Resul bey yer olayını hallettik saolsun Murat bey de içimi rahatlattı,tünekleri düzelteyim bakalım bir faydası olacak mı!��

ben denedim ve gayet işe yarıyor :) denemek için hatta normalde elimi atıyordum yuvalığa bakmıyor bilene kafeste uçuyordu bildiğin , oradan oraya bu şekilde denedim yuvalığa giriyor bazen hiç girmemesinden iyidir :D

Ercan bey tşkler tuhafıma giden yani yeni dişim erkekle sürekli atılşıyordu ne bileyim:)yanına sokulmuş bir vaziyette erkeği ortaya Alımışlar tünekte sımsıkı görünce tedirgin oldum,yine de desteğiniz içi saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:25 -->-> Daha önceki mesaj 00:23 --

Madem bu kadar etkili yarın tünekleri değiştiriyorum:)

Geri