Karadeniz Pet

Kafes yüksekliğinin yavrulara zararı olur mu?

enescakar

Yeni Üye
Merhaba, yavrularım bugün yarın yuvacıktan çıkacaklardır yani zamanı geldi. 30 günü devirdiler maşallah.. Fakat sorum şu ki görselde gördüğünüz gibi kafesim papağan kafesi ve ölçüleri 47,5 x 36x 68. Yuvalık; sol üst köşede takılı duruyor en başından beri. Yavrularım yeme "düşeceği" zaman bu yükseklik sorun, sakatlık çıkartır mı? Söylendiği gibi gerçek anlamıyla düşecekler mi, atlayacaklar mı? Yoksa anne-babası gibi tünek ve telleri mi kullanacaklar?

Ayrıca her kafeste bulunan taban ızgara telini kullanıyorum, yerde gezmeyi seviyor kuşlar ve tel üzerinde rahat gezemiyorlar. Izgara teli illede olmak zorunda mı? Bi sıkıntı arz eder mi?

Teşekkürler..
600-607_new.jpg

İyice yem kırdığından emin olmadan ayırmayın yavruları.Yuvadan yeni atlayan kuşların tünekte durup yemliğe ulaşmaları güç olabilir. Kafes tabanına bir kap içinde yem koymanız daha uygun olur. Izgarayı çıkartarak taban malzemesi kullanabilirsiniz.

İyice yem kırdığından emin olmadan ayırmayın yavruları.Yuvadan yeni atlayan kuşların tünekte durup yemliğe ulaşmaları güç olabilir. Kafes tabanına bir kap içinde yem koymanız daha uygun olur. Izgarayı çıkartarak taban malzemesi kullanabilirsiniz.

Sayın Uğur abim, yavrular henüz yuvalıktalar bugün gördüğüm kadarıyla yarıya görseldede var, yavaş yavaş çıkmaya yelteniyorlar. Çıktıklarında yere düşerler mi? Yani yuvalık yüksekte olduğu için eğer düşerlerse bi aksilikle karşılanabilirim, bunun için yuvalığı bir alt göze veya kafesin direk içine yerleştirebilirim, anne kuşun tepki vereceğini zannetmiyorum zira yuvalığı temizlemek için kafesten çıkardığımda annede yuvayla birlikte geldi ve yavrularla gayet güzel ilgilendi. Çok uzattım, kısacası yüksekte şuna ki yerinde mi kalmalı yoksa bi alt göze veya kafesin içine koymalı mıyım?

IMG_0042.JPG IMG_0043.JPG

Sayın Uğur abim, yavrular henüz yuvalıktalar bugün gördüğüm kadarıyla yarıya görseldede var, yavaş yavaş çıkmaya yelteniyorlar. Çıktıklarında yere düşerler mi? Yani yuvalık yüksekte olduğu için eğer düşerlerse bi aksilikle karşılanabilirim, bunun için yuvalığı bir alt göze veya kafesin direk içine yerleştirebilirim, anne kuşun tepki vereceğini zannetmiyorum zira yuvalığı temizlemek için kafesten çıkardığımda annede yuvayla birlikte geldi ve yavrularla gayet güzel ilgilendi. Çok uzattım, kısacası yüksekte şuna ki yerinde mi kalmalı yoksa bi alt göze veya kafesin içine koymalı mıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 7998 Ekli dosyayı görüntüle 7999
Müdahale etmeye gerek yok. Onlar kendileri inerler yere.

Ekli dosyayı görüntüle 7998 Ekli dosyayı görüntüle 7999
Müdahale etmeye gerek yok. Onlar kendileri inerler yere.

Geri