Karadeniz Pet

Kafeste yemlik

Yusuf

Paylaşımcı Üye
Herkese hayırlı akşamlar
Uzun süredir birşey dikkatimi çekiyor araştırdım ama sebebini bulamadım biz kafeslerde normal yemlik yada akıllı yemlik kullanıyoruz ama yurtdışı üreticilerinin tamamı neden kafes içinde bir kaba yem koyuyor bu hem yem kabuğunun ayıklanması hem kuşların tünekten üstüne pislemesi gibi sorunları yaratırken neden tercih edildiğini bilen var mı?

Herkese hayırlı akşamlar
Uzun süredir birşey dikkatimi çekiyor araştırdım ama sebebini bulamadım biz kafeslerde normal yemlik yada akıllı yemlik kullanıyoruz ama yurtdışı üreticilerinin tamamı neden kafes içinde bir kaba yem koyuyor bu hem yem kabuğunun ayıklanması hem kuşların tünekten üstüne pislemesi gibi sorunları yaratırken neden tercih edildiğini bilen var mı?
Guzel tespit ve guzel soru ben salmalarda goruyorum genelde daha fazla enerji harcamalari yağ yakmalari icin olabilir belki ama emekli zahmetli iş

Guzel tespit ve guzel soru ben salmalarda goruyorum genelde daha fazla enerji harcamalari yağ yakmalari icin olabilir belki ama emekli zahmetli iş
Yok salmadakini biliyorum ama tek tek tüm üretim kafeslerinde de var

Varmı fikri olan

İri kuşlar yem yemek için zahmete girmesin diye olabilir. Yemin pislenme gibi bir durumu olmaz. Tüneklerin altına koymazsın olur, biter..
Abi kabukların ayıklanması felan çok uğraş gerektirmez mi koca üretimhane her kafesteki yem kabukları

Yem temizleme makinesi bunun için var.. :)

yu4199.jpg

Onların baktığı kuslr genelde iri jumbo tarzi olduğu için kuşlar rahat yem yesinler strese girmesinler diye tahmin ediyorum

Yinede pek akıl karı bir iş gibi gelmedi :)

Geri