Karadeniz Pet

Kafesteki Kurt

Mustafa AYDOĞMUŞ

Meraklı Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba öncelikle. Dun ve bugün kuşlarıma elma sirkeli su verdim. Biraz once yeni birtane gaga taşı astım ve dal dari verdim. Geri döndüğümde gaga tasinin üstünde bir tür kurtçuk vardı. Buyrun resimler. Lütfen acil yardim edin.

Ekli dosyalar

• 20181012_205814.jpg
    20181012_205814.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 50
Yem kurtlanmış. Sonra onlar güveye dönüyor ve yemek buldukları her yeri sarıyorlar. Kurtlanan yemi hemen evden uzaklaştırın derim

Yem kurtlanmış. Sonra onlar güveye dönüyor ve yemek buldukları her yeri sarıyorlar. Kurtlanan yemi hemen evden uzaklaştırın derim
Yemde bir sorun yok daha yeni aldim kapali yem kullaniyorum. Dal daridada birsey gozukmuyor. Fakat gaga tasinda delik vardi acaba ordan çıkmış olabilirmi

Hocam bu kurdu çok iyi tanıyorum. Bizim kilerde 1.5 yıl mücadele ettik. Buğday, bulgur, pirinç bunlarda da oluyor. Nerden geldiğini bulun yoksa yayılır ve mücadelesi çok zor. Yemeden yada başka Bi tahıldan gelmiş

Hocam bu kurdu çok iyi tanıyorum. Bizim kilerde 1.5 yıl mücadele ettik. Buğday, bulgur, pirinç bunlarda da oluyor. Nerden geldiğini bulun yoksa yayılır ve mücadelesi çok zor. Yemeden yada başka Bi tahıldan gelmiş
Hocam bakmadigim yer kalmadi simdilik birsey gözükmüyor sizin basiniza daha once geldimi boyle birsey hani yem diyecem yeni aldim kapali

Bu kurtlar parazitle değil herhangi bir kuru bakliyattan oluşuyor pirinç nohut vb gibi nemli ortamda bulunurlar siz kuşların bulunduğu yerin tavana yerde parka süpürgelikelrin aralarına bir göz atın kuşların yerini değiştirin gaga taşında bir delik var dediniz belki Gaga taşından gelmiş olabilir diycem ama Gaga taşı kireçten yapıldığı için tuzlu kurt için yakıcı olur ordan geldiğini tahmin etmiyorum

Al besle ya üretimi iyi olur :D ( Yemi direkt olarak at ve aldığın yerden birdaha alma bakliyattan çıkar bunlar birde sprey al bir tane bit pire önleyici tarzı kafesi felan bi dezenfekte et ki parazit yapmasın kuşlarda )

Kapalı yem diye güvenmeyin benim kapalı yemlerim kurtlandı yazın. Üstelik son kullanma tarihi 2020 görünüyordu.

Ya ortam şartlarından dolayıda kurtlanır aldığın yer rutubetse bazen bodruma petshop yapıyorlar e tüm mallar heba oluyor o yüzden güzel biyer keşvedip hep ordan almak lazım.

yemlerden emin olabilirsin, fakat önlem almak adına güzel bir poşete hava almayacak derecede sıkı bağlayıp, buzluğa koyun bekletin.

Geri