Karadeniz Pet

Kalamar Kemiği Yerine Ne Kullanabiliriz ?

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
Malum fiyatlar uçmuş. Kimi yerde 15₺ kimi yerde 7,5₺ olmuş.

Kuşlar iki günde bitiriyorlar. Ve aşırı masraflı oluyor.

Artık dökülenler boşa gitmesin diye altına yemlik koydum. Dökülenide ordan yiyolar ama aşırı tüketimden dolayı yetmiyor.

Yumurta kabuğunu denedim kalamar kadar tüketmiyorlar.

Çözümü olan var mı ?

Yumurta kabuğu tozu ile yumurtanın akını karıştırıp fırına atsam, kemirecekleri biçimde olur mu acaba ?

2-3₺ lık olan ufaklarda kullanılmış olanlar, hastalık vardır diye alamıyoruz.

Yumurta mamasını hergü versemde yani belli yerlerini seçip yiyorlar çok kalsiyumunu karşıladığını düşünmüyorum.

Çözümü olan yokmu ?
d1374e172ad0a028ae3016b9d78bd55e.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yumurta kabugunu döv ve mama ile ver yoksa yemezler

Yapıyorumda mamada genelde havuç seçiyorlar gerisidw en gazla bulaşıyodur gagasına faydası olmuyor diye düşünüyorum.

Önerdiğiniz site , link var mı ?

Şimdi biyerden alırım hep ufaklarınsan ve kullanılmış olanlarından yollarlar felan..

Bana yarım kiloda olur belki daha azı. Zaten bir çift kuşum var.

Şöyle bir video görmüştüm zamanında. Aslında böyle toplayabilsek güzel olur ama ben hiç uğraşmadım, şu zamana kadar hiç gözüme de çarpmadı açıkçası.

Vay arkadaş demek böyle toplanıyor he

Bu sahil büyük ihtimalle tenha bir yerdedir. Bizim İstanbul'daki sahillerde bulmak pek mümkün olmaz. Malum bu mevsimde bile Suriyeliler nargile keyfi yapıyor.

Kalamar kemiği bulunur.Kendim deniz kenarında ikamet ettiğim için, uzun bir sahil var.Ve toplayıp satıyorum.Petshoplar' da bulunanlar kireçten yapılıyor genelde l.

Piyasada dümdüz olan kalamar kemiklerinin hiçbiri doğal değil.Çok kolay toplanabilen bir şey değil bu, yüzlerce binlerce ve kusursuz bulabilmek imkansız.Onların hepsi işlemli, kireç, alçı gibi şeyler ile.