Karadeniz Pet

Kanat kasılması

BURAKWX

Meraklı Üye
sol kanadı kasılıyor . neden kaynaklı olabilir ?

Benim erkek kuşta da uçtuktan sonra 3 4 saniye kadar kanatlarında kasilma oluyor düzeliyor geri. Neden olur acaba

Kalsiyum eksikliği olabilir mi acaba?Hani tam bilmiyorum ama insanlar da genelde bu eksiklikten dolayı kasılmalar falan olur ya o yüzden direk o aklıma geldi

Kalsiyum eksikliği olabilir mi acaba?Hani tam bilmiyorum ama insanlar da genelde bu eksiklikten dolayı kasılmalar falan olur ya o yüzden direk o aklıma geldi
Mantıklı olabilir , gaga taşını kafesin üst taraflarına takıyım altta fazla yemiyolar

Tabi illaki birşeyler eksiktir normalin dışında durumlar yaşanıyorsa. Ama surekli olmuyor bizde. Belki surekli ucmadigindandir ?

Az uçması ve D vitamini eksikliğinde demir eksikliğinde bu tarz kasılmalar olabiliyor. Önce D vitamini sonra da Demir takviyesi yapın. Doğala kaçmayın multivitamin kullanın. Örneğin demir için ıspanak verseniz bir kasa ıspanak yemeli ki 3-4 gün verdiğiniz ilacın etkisini gösterebilsin.

Geri