Karadeniz Pet

Kanat kökünde kurumuş kan var.

Furkan0

Yeni Üye
Merhabalar,
5 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Yaklaşık 1,5 ay önce, muhabbet kuşu besleyen bir yakınım kuşuma baktığında "tüyleri yıpranmış çekelim yenileri çıksın, hem ele daha kolay alışır" diyerek kanatlarının tüylerini çekti. Tüyleri çekerken kanama oldu, bu kanama haftada bir-iki kez olarak devam etti. Tabi bunda illa ki dişinin de etkisi vardır. Şu anda kanatları yavaştan çıkmaya başladı ama birkaç tane kanat tüpünün içi kurumuş kan gibi birşeyle dolu ve digerlerine nazaran hiç çıkmıyor, tıkanmış gibi. Ve o bölgeye bakmak için elime aldığımda dokunduğum an bağırmaya başlıyor, belli ki ağrısı var. Ne yapmalıyım?

Bu arada siteyi biraz karıştırınca kan tüylerinden bahsedildiğini gördüm. Acaba bundan olabilir mi? Ya da çekmek gerekir mi yine?

Yaptığınız hareket çok mantıksız, ele alışsın diye veya tüyleri yıpranmış diye ufacık kuşun tüylerini çekmekte nedir? Sizden kat kat büyük biri gelip saçınızı vs çekse nasıl olurdu

Yaptığınız hareket çok mantıksız, ele alışsın diye veya tüyleri yıpranmış diye ufacık kuşun tüylerini çekmekte nedir? Sizden kat kat büyük biri gelip saçınızı vs çekse nasıl olurdu
İlk kez muhabbet kuşu besliyorum ve daha önce besleyen birinden böyle bişey yapılması gerektiğini duyunca bişey diyemedim maalesef. Güvenerek kuşu eline verdim ama sonradan farkettim ne kadar yanlış olduğunu. Öneriniz varsa buyrun, yardımcı olursanız sevinirim.

Geri