Karadeniz Pet

Kanat problemi bilgi verirmisiniz

Yasinisyapan

Yeni Üye
Merhaba ,erkek kuşumuzun yanına üreticiden dışı kuş aldık.gayet mutlular .dişi kuşumuzun sol kanadı resimdeki gibidir ,düşük gibi. sıkıntısı ne olabilir .yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20190906_212723.jpg
    20190906_212723.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 44
  • 20190906_215933.jpg
    20190906_215933.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 44
Kanadı incinmiş, kaslar gelişmemiş(düşük kanat rahatsızlığı), kanadı kırılıp yanlış kaynamış oabilir. Kuş uçabiliyor mu?

Kısa mesafe uçtu evin içinde alçaktan biraz uçtu sonra yerde yürüdü ne yapmamız lazım yardımcı olabilirmisiniz

Kısa mesafe uçtu evin içinde alçaktan biraz uçtu sonra yerde yürüdü ne yapmamız lazım yardımcı olabilirmisiniz
Kanadını inceleyin kas gelişmemişse bir kanadı diğerine göre daha zayıf olur kuş kaç aylık ona göre egzersizleri var kırılıp yanlış kaynamışsa kemikte bir tuhaflık hissedersiniz özellikle gövdeye bağlandığı kısımda. İncinmişse dokunduğunuzda incindiğini belli edcek davranışlarda bulunur.

Kanadını inceleyin kas gelişmemişse bir kanadı diğerine göre daha zayıf olur kuş kaç aylık ona göre egzersizleri var kırılıp yanlış kaynamışsa kemikte bir tuhaflık hissedersiniz özellikle gövdeye bağlandığı kısımda. İncinmişse dokunduğunuzda incindiğini belli edcek davranışlarda bulunur.
Bildiğiniz kadarıyla 7-8 aylık kuş.tesekkur ederim yardımlarınız için.

Bildiğiniz kadarıyla 7-8 aylık kuş.tesekkur ederim yardımlarınız için.
7- 8 aylık ise egzersiz işe yaramaz çünkü gelişimleri tamamlanmış oluyor ama kası az da olsa geliştirebilirsiniz %100 düzelme olacağını zannetmiyorum peki söylediklerimden vardığınız tanı ne?

Sol kanadına dokunmaya çalışınca tepki veriyor sağ tarafında böyle bir durum yok sevdiriyor ,sol kanadı titriyor .inşallah sıkıntısı yoktur ne yapacagimi bende bilemedim

Sol kanadına dokunmaya çalışınca tepki veriyor sağ tarafında böyle bir durum yok sevdiriyor ,sol kanadı titriyor .inşallah sıkıntısı yoktur ne yapacagimi bende bilemedim
Kuş yeni mi? Kuşu sahiplendiğinizde fark etmediniz mi? Evde bir yere çarptı mı? Ya da kafeste kanadı takıldı mı? Ayrıca kanadına dokunduğunuzda tepki verir zaten şu an kırık ihtimalini eliyorum ama yeni kırılmışsa incinmiş ihtimaline ağırlık veriyorum umarım ciddi bir şeyi yoktur. İyi bir veterinere götürme ihtimaliniz var ise kontrol etmenizde fayda olacaktır.

İncinme veya kırılma olabilir. Teyit etmek için veterinere veya veterinerlik fakültesine götürün, röntgen çekilmesi iyi olur. Geçmiş olsun.

Kuş 3 gündür bizde sahiplendigimizde kanadi bu kadar düşük değildi daha azdı düşüklüğü, kafeste hareketli ,bugün uçsun diye saldım evde alçaktan ve kısa sureli uçtu yere kondu,koltukta ben otururken ayağım dan tirmanarak omzuma geldi,inşallah biseyi yoktur yarın veterinere götürürüm ilk iş.yardimlariniz icin tesekkurler

Kuş 3 gündür bizde sahiplendigimizde kanadi bu kadar düşük değildi daha azdı düşüklüğü, kafeste hareketli ,bugün uçsun diye saldım evde alçaktan ve kısa sureli uçtu yere kondu,koltukta ben otururken ayağım dan tirmanarak omzuma geldi,inşallah biseyi yoktur yarın veterinere götürürüm ilk iş.yardimlariniz icin tesekkurler
Rica ederim
Sağlıklı günler dilerim...

Geri