Karadeniz Pet

kanat problemi

Samet Yıldız

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, kuşun kanatlarında problem oluştu. Artık ucamiyor, sanki tüylerini koparıyor. Yorum yapabilir misiniz, ben anlamadım.
IMG_20170104_205502.jpg
IMG_20170104_205459.jpg
IMG_20170104_205454.jpg

ONE A2001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar kanamada var kanadında yardimci olun lütfen

tam bilemiyorum ama kırık kanat var ise belki kökten çekmek iyi olabilir ama bilene sormalı , belki yeniden çıkar diye

Kanatlarını kendimi çekiyor yoksa düşüyorumu. Kanatları eksilmiş kusun. Uçamama sebebi eksik kanat.

Kuşunuz French molt yani Fransız tüy döküm hastası.Canınızı sıkmayın sizinle uzun süre vitaminlerini ve minerallerini eksik etmezseniz yaşar.Kanayan yerlere eczaneden baticon alıp sürebilirsin.Kısa sürede kanamayı kesecektir.Uzayan tüyleri elle çekme gibi bir hataya sakın düşme.Allah korusun kan tüyünü çekersin kanı durduramaz kan kaybından hayvanı öldürürsün.Bu konunun aynısını diğer Konuda cevaplamıştım ordan takip edebilirsin >>>>> http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusum-ucamiyor-ve-goguste-acilma-var.55222/

Kuşunuz French molt yani Fransız tüy döküm hastası.Canınızı sıkmayın sizinle uzun süre vitaminlerini ve minerallerini eksik etmezseniz yaşar.Kanayan yerlere eczaneden baticon alıp sürebilirsin.Kısa sürede kanamayı kesecektir.Uzayan tüyleri elle çekme gibi bir hataya sakın düşme.Allah korusun kan tüyünü çekersin kanı durduramaz kan kaybından hayvanı öldürürsün.Bu konunun aynısını diğer Konuda cevaplamıştım ordan takip edebilirsin >>>>> http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kusum-ucamiyor-ve-goguste-acilma-var.55222/

Hocam bu french molt değilde sanki kuş kanatlarını bi yere takmışta incitmiş veya kırmış gibi. Anladığım kadarıyla kuş önceden bu sorunu yaşamıyormuş arkadaş 'artık uçamıyor' demiş. French molt değil bence yani bu yüzden.

Kuşun kanatlarının ne kadar dengesiz ve düzensiz olduğunu görmemen imkansız gibi birşey.35 küsür French Molt'u çıkımdan itibaren 2 aylık bir bakım periyodundan sonra arkadaşlarıma dağıttım.Çektiğimi bir ben bir allah bilir.o yüzden bir kuşa baktığımda yeterli görüyorum artık herşeyi.Bu kuşlar bu hastalığa yakalandığında imkanı yok bir daha uçamaz.Kanat tüyleri hep düzensiz kuyruk tüyleri kimisinde hiç olmaz.Tüyleri ölene kadar dökülür.Dediğim gibi böyle bir kuşunuz olduğu zaman sakın olaki üzülmeyin.Dişi hariç erkek size çok güzel bir dost olacaktır.Eğerki dişiyse yandınız.

Kuşun kanatlarının ne kadar dengesiz ve düzensiz olduğunu görmemen imkansız gibi birşey.35 küsür French Molt'u çıkımdan itibaren 2 aylık bir bakım periyodundan sonra arkadaşlarıma dağıttım.Çektiğimi bir ben bir allah bilir.o yüzden bir kuşa baktığımda yeterli görüyorum artık herşeyi.Bu kuşlar bu hastalığa yakalandığında imkanı yok bir daha uçamaz.Kanat tüyleri hep düzensiz kuyruk tüyleri kimisinde hiç olmaz.Tüyleri ölene kadar dökülür.Dediğim gibi böyle bir kuşunuz olduğu zaman sakın olaki üzülmeyin.Dişi hariç erkek size çok güzel bir dost olacaktır.Eğerki dişiyse yandınız.

Yok zaten ben diğer muhabbet kuşu sitesinde de okudum fakat benim bildiğim doğuştan bir hastalık bu sonradan oluyor mu bilmiyorum açıkçası. Evet biçimsizlik var ama önceden uçuyr olması ve o şekilde olması incinmiş olma ihtimalini benim için daha çok ön plana çıkarttı. Umarım yakın zamanda düzelir ve en iyi haline kavuşur.

banada french molt gibi gelmiyor kanatlar incinmiş gibi

Kanama geçti, kuş şuan sağlıklı kanat harici.Bundan 2 ay öncesine kadar böyle bişey yoktu 15 gün önceye kadar uçuyordu, eş kuşlar birde diğerine geçme durumu olur mu hastalığın ?

Geri