Karadeniz Pet

Kanat Zedelenmesi ve Titremesi

kibisu11

Yeni Üye
Muhabbet kuşum sanırsam bi yere çarpıp kanadını zedelemiş veya kırmış tam bir bilgim yok.
Uçmakta zorluk çekiyor. Konabildiği yerlere zor konuyordu.
Şuana kadar yaptığım işlemler petshopun tavsiyesi ile kafese kapatıp (2 hafta sürecek) suyuna multi vitamin damlatmak oldu.

Dışkısında herhangi bir sorun göremedim.

Tabikide eski halinden daha durgun ama yemini yiyor, kafes içinde dolaşıyor, çok nadir konuşuyor.

Kanadı sürekli titriyor.

-Sizce sorun nedir kırık mı sadece inciltmiş mi ne gibi bir çözüm önerirsiniz.

-Acı çekiyor mudur?

Görseller ektedir.
Kanat titremesinin videosu:

kanat3.jpegkanat2.jpegKanat1.jpeg

Uçabiliyorsa kırık değildir, bu süreçte kafes dışına çıkarmayın ve kanat altında herhangi bir anormal durum var mı diye bakın

Uçabiliyorsa kırık değildir, bu süreçte kafes dışına çıkarmayın ve kanat altında herhangi bir anormal durum var mı diye bakın
Bir kaç kere uçmayı denedi az çok uçabiliyordu ama sonradan uçmamaya başladı uçmak istemiyor gibiydi zaten.
kanat altında herhangi bir sorun yok.

Bir kaç kere uçmayı denedi az çok uçabiliyordu ama sonradan uçmamaya başladı uçmak istemiyor gibiydi zaten.
kanat altında herhangi bir sorun yok.
Dediğim gibi dinlenmesi için kafes dışına çıkarmayın bir süre, bu konu üzerinden gelişmeleri bildirirsiniz

Dediğim gibi dinlenmesi için kafes dışına çıkarmayın bir süre, bu konu üzerinden gelişmeleri bildirirsiniz

Sabah titretmesi artmış kanadı daha geriye doğru çıkamış.
Videoda gözükne kanadın gövde ile bitişik yerindeki renk değişimi nedir?

Video:

Sabah titretmesi artmış kanadı daha geriye doğru çıkamış.
Videoda gözükne kanadın gövde ile bitişik yerindeki renk değişimi nedir?

Video:
Renk değişiminden ziyade orda boşluk oluyor kanadın üst tarafında tüyler sık olduğu için, kanat başlangıcına denk gelen tüyler seyrek görünüyor, kanadının böyle oluşuyla alakası olduğunu sanmıyorum, kafes içindeki hareketini olabildiğince kısıtlayın, tek tünel olsun suyu yemi hemen tüneğin yanında olsun kafeste hareket etmesi gereken bir şey olmasın

Kanadını devamlı böyle titretmesi iyileşme süreci için nasıl olur.
Bır kırık varsa kaynamasını zorlaştırmaz mı ?

Eğer ki röntgen çektirme imkanınız varsa çektirin
Bulunduğum yerdeki veterinerler muhabbet kuşu ile ilgilenmiyorlar tek ilgilenen güvendiğim bir petshop ama onun da böyle bir röntgen çektirme imkanı yok maalesef.
Çaresiz bir şekilde bekliyorum sadece, dediğiniz gibi suluğunu ve yemliğini tek bir tünekten ulaşılabilecek şekilde koydum ve diğer tünek ve salıncakları çıkardım.

Bu arada ilgilendiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

22 Kasım;

Kuşumun keyfi yerinde konuşuyor yem yiyor su içiyor gagasını gıcırdatıyor. Dışarı çıkmak istiyor

Hala kanat titremesi devam ediyor ve kanadı hep biraz açık pozisyonda fotolarda görünendeki gibi.

Kanat titretme konusunda bir detay farkettim sanki ben kafesin yanına gittiğim zaman titretmeye başlıyor, uzaktan göz gezdirdiğimde titretmediğini normal şekilde tuttuğunu görüyorum kanadını ya da daha az oynadığını kanadının.

22 Kasım;

Kuşumun keyfi yerinde konuşuyor yem yiyor su içiyor gagasını gıcırdatıyor. Dışarı çıkmak istiyor

Hala kanat titremesi devam ediyor ve kanadı hep biraz açık pozisyonda fotolarda görünendeki gibi.

Kanat titretme konusunda bir detay farkettim sanki ben kafesin yanına gittiğim zaman titretmeye başlıyor, uzaktan göz gezdirdiğimde titretmediğini normal şekilde tuttuğunu görüyorum kanadını ya da daha az oynadığını kanadının.
Kanat incinmesi strese sokuyordur o yüzden yanına gittiğinizde artış gözlemliyorsunuzdur, kanadını açıp fotoğraf ekleme imkanınız var mı

Geri