Karadeniz Pet

Kangrenli muhabbet kuşu ayağı

Haneulhojin

Yeni Üye
5 gun önce eve geldiğimde kuşun bir parmağı simsiyahti. açık olan veterinerleri arayıp söyledim anlamiyorlarmis. Bu zamana kadar ayağını temizledim tendirtiyot sürüp biraz ovaladim sonra terramisin kremle ovaladim hergun. Ama bir fayda etmedi. Bugün götürdüm. Sadece baktı. Doku ölmüş dedi.. kangren olmuş dedi. Kurtulma şansı yok dedi. Diger parmaklarinada bulasir dedi. Kendiliğinden düşer dedi parmakları.. Antibiyotik verdi diger parmaklarinada bulaşmaması için.
Ağrı kesici vs yapabilirmisiniz dedim ama kuşlara ağrı kesici yapilmazmis.
Kus iki günden beri acıdan ağlıyor.
Başka ne yapabilirim. Yakınımda bakan tek bu veteriner var. Digerleri bakmıyoruz dediler.

Hangi şehirdesiniz? Kuş parmaklarını oynatabiliyormu? Profesyonel bir veterinerin bakması lazım. Ameliyat gerekebilir.

Şuan için kuşun ağrısını dindirebilecek size voltaren krem önerebilirim. Ağrı kesici özellliği vardır. Bi ihtimal iyileşmesinede yardımcı olabilir. Günde 3 sefer ayağına sürün kremi. Yavaş hareketlerle masaj yaparak yedirin.

Ama profesyobel bir veterinere gitmek şart.

Hangi şehirdesiniz? Kuş parmaklarını oynatabiliyormu? Profesyonel bir veterinerin bakması lazım. Ameliyat gerekebilir.

Şuan için kuşun ağrısını dindirebilecek size voltaren krem önerebilirim. Ağrı kesici özellliği vardır. Bi ihtimal iyileşmesinede yardımcı olabilir. Günde 3 sefer ayağına sürün kremi. Yavaş hareketlerle masaj yaparak yedirin.

İstanbul'dayım. Burda veterinerler çok var tabi.. ben sadece bulunduğum bolgelerdekini aradım. iyi olan biryer var dediler oraya goturdum bugün İs yerinde tek olduğum icin hafta ici gitme sansimda olmadı. Parmaklarını oynatabiliyor. Tele tutunabiliyor. Uzerine basıyor. Tabi saglam olanlarla. O siyah olanlarin uzerine basıyor ama oynatmıyor. Veteriner bana bundaki hücreler dokular ölmüş dedi.
Ağrı kesici icinde bebek aspirinini söyledim olmaz dedi.
Dediğiniz kreme bakarım. Ama verdiği ilaç la yan etki yapmaz inşallah.

Doku öldüyse kesilmesi lazım ama siz hareket ettirebiliyor yazmışsınız 2 ayagın dokusuda ölürse yaşaması imkansıza yakın.İstanbulda istanbulvet var kanatlı veterineri mutlaka oraya götürün burdan kimsenin yararı dokunamaz bu konuda malesef.

Linkte şöyle bir tedavi yazmışlar. Denemekten zarar gelmez.

Tedavi yöntemi:
gerekli malzemeler: Alkol, bebek aspirini, tentürdiot ve teramisin merhem.

bir hafta boyunca her gün olmak üzere kuşun ayaklarını alkole batırıp 5 dk bekletiyoruz. ardından 2 dk kadar tentürdüota batırıp bekletiyoruz.
en son ayakları teramisin merhem ile ovaladıktan sora kuşu kafesine bırakıyoruz. kuşumuzun suyuna 1 veya yarım adet bebek aspirini eritiyoruz.

bu tedaviyi uyguladığım kuş yemliğinin önünde yerde uzanmış vaziyette ayaklarını yere koyamayacak durumdaydı.(hatta 2 ayak da çürümüş gibiydi)

şuan tedavinin 4. günü muhabbet kuşumuzun ayaklarının rengi düzelmeye başladı. tekrar tüneyebilir duruma geldi.

Florya istanbulvet'e götürün mutlaka. Yapılabilecek bişeyler vardır umarım. Geçmiş olsun...

Kusun ayagındaki bu siyahlık her geçen zamanda yayılıyor mu ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Linkte şöyle bir tedavi yazmışlar. Denemekten zarar gelmez.

Tedavi yöntemi:
gerekli malzemeler: Alkol, bebek aspirini, tentürdiot ve teramisin merhem.

bir hafta boyunca her gün olmak üzere kuşun ayaklarını alkole batırıp 5 dk bekletiyoruz. ardından 2 dk kadar tentürdüota batırıp bekletiyoruz.
en son ayakları teramisin merhem ile ovaladıktan sora kuşu kafesine bırakıyoruz. kuşumuzun suyuna 1 veya yarım adet bebek aspirini eritiyoruz.

bu tedaviyi uyguladığım kuş yemliğinin önünde yerde uzanmış vaziyette ayaklarını yere koyamayacak durumdaydı.(hatta 2 ayak da çürümüş gibiydi)

şuan tedavinin 4. günü muhabbet kuşumuzun ayaklarının rengi düzelmeye başladı. tekrar tüneyebilir duruma geldi.

Bunu denedim üç gün. Ama alkol ve bebek aspirini yoktu. Bir değişiklik olmadı. Bugün saf alkol ile bebek aspirini aldim. Veteriner bebek aspirini verme dedi.

İstanbulvet dışında normal veterinerlerin dedigine pek güvenmeyin mutlaka ama mutlaka kanatlı hekimine gidin.Bu kuşun acil kanatlı hekimine ihtiyacı var

Evet ilk gün sadece arka parmak simsiyahti. Düne kadar öyleydi. Bugün sabah uyandığımda diger parmakta siyahlasmis
Hiç beklemeyin,en kısa zamanda uzman vet. Gidin...Aksi takdirde...Bu is kusun ölümüne kadar gider...Böyle krem tedavisi vs ile cozulecek is degil...operasyonla ölü doku alınmalı...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet ilk gün sadece arka parmak simsiyahti. Düne kadar öyleydi. Bugün sabah uyandığımda diger parmakta siyahlasmis
Belli ki yayılıyor. Buradaki tavsiyeleri uygulasanız da gittikçe yayılıp ölümcül olabilir hem de kuş acı çekmeye devam eder. En iyisi veterinere götürmek. :(
Muhakkak ayağına bir şey takılmıştır, kafes tülü gibi.

Kuşlar ile ilgili veteriner bulup aradım. Anlattım durumu. Bana avcılar daki üniversite veterinerini söyledi.

Birde sizin söylediğiniz istanbul vet Kadıköy'de var. Tam adı nedir bu veterinerin. Farklı veterinerler çıkıyor.

Istanbul Veteriner Polikliniği (Florya) Evcil Hayvan & Kuş Hastanesi,

Geri