Karadeniz Pet

Kanlı dışkı

Ideli

Meraklı Üye
A065C8D2-A97C-447E-8E7F-0CB9A5F8FAFF.jpeg
D9AED949-649A-4E0A-A82F-D04698F840E5.jpeg
Arkadaşlar kuşum 10 gün önce deterjanlı suya düşmüştü bugüne kadar pek bir şey olmadı ama bugün kanlı dışkı yapmaya başladı halsizleşti yemek yememeye başladı su içmemeye başladı kafesinde uyukluyor oturduğu yerde bir ileri bir geri şekilde sallanıyor poposunda dışkı yapışmamış sadece dışkıda kan var dışkı da beyaz lütfen yardımcı olur musunuz veterinere götüremiyorum etrafta güvenebileceğim veteriner yok herkes genellikle veterineri kuşlar için tavsiye etmiyorlar lütfen yardım eder misiniz

Birde altına beyaz kagıt serip tekrar bi dışkı fotografı atabilirmisiniz daha belirgin olur yardımci olmakta daha kolay olur

Kanı göremedim daha net fotoğraf çeker misiniz? Tek günlük bir şeyse yediği bir şey bağırsağını çizmiş olabilir ancak süregelense hastalıktan kaynaklıdır.

Attığım konuda kabızlıktan dolayı kan var ama sizin dışkı beyaz durmuyor ve sulu sanki. Net fotoğraf atın.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler net bir foto çekince yollayacağım oradaki dışkılar eski dışkının içinde normalde olan beyaz kısım var sadece ama yeşil kısım yok forumda görmüştüm kabızlık belirtisi diye Selçuk hoca maden suyu koyun ağzına bal damlatın susasın içsin yazmıştı bende öyle yaptım şu an deli gibi su içiyor kan ise sadece bugün geldi diğer günler yoktu net bir foto yakalayınca atayım teşekkürler

Arkadaşlar hepinize teşekkürler net bir foto çekince yollayacağım oradaki dışkılar eski dışkının içinde normalde olan beyaz kısım var sadece ama yeşil kısım yok forumda görmüştüm kabızlık belirtisi diye Selçuk hoca maden suyu koyun ağzına bal damlatın susasın içsin yazmıştı bende öyle yaptım şu an deli gibi su içiyor kan ise sadece bugün geldi diğer günler yoktu net bir foto yakalayınca atayım teşekkürler
Size attığım konuyu hatırlıyorsunuz belli ki. Attığım linki iyice okuyun :)

Evet sizin attığınız link ben siz atmadan önce okumuştumda ondan öyle dedim şuna kuş hareketlendi bi kendine geldi suyu içince meğerse suya güve kelebeği düşmüş herhalde kelebekten korktu suyu içmedi suyu değiştirdim suyu içince bi kendine geldi yemek yemeye başladı sizin yardımlarınız içinde teşekkür ederim eğer kötü bir şey olursa buradan yazarım

Evet sizin attığınız link ben siz atmadan önce okumuştumda ondan öyle dedim şuna kuş hareketlendi bi kendine geldi suyu içince meğerse suya güve kelebeği düşmüş herhalde kelebekten korktu suyu içmedi suyu değiştirdim suyu içince bi kendine geldi yemek yemeye başladı sizin yardımlarınız içinde teşekkür ederim eğer kötü bir şey olursa buradan yazarım
Güve mi:( bulunduğu ortam temiz ve havadar olsun. Suyunu günlük değiştirin.

Sağolun şu an dışkı yaptı bu kez kanlı değildi sanırım boşa korkmuşum bir hareketlilik geldi kuşa herhalde suyun yardımı çok oldu teşekkürler

(Geçmezse) Kanlı ishal için avidiare kullanabilirsiniz.Tam suluğa 25 cc ( ölçeğinde yazıyor ) katıp kullanılır.

Son düzenleme:
Kafesin altina pecete serin daha net anlasilir

Kanlı dışkı eğer görülmüşse koksidiyoz tedavisi uzun süre yapılmalı. 5 gün en az kuşun durumuna bakılalarak 7 gün e kadar uzatılabilir. İlaç olarak sulphamezathine ve aynı aileden ilaçlar vetakoksin gibi ilaçlar, suluğa 6-8 damla şeklinde kullanılmalı tedaviyi tamamlayıcı olarak mutlaka 3 gün multvitamin 3 gün de probiyotik ile tedavi bitirilmeli. Dışkı muayenesi tedavi tamamlanınca yapılmalı. Çok geç kalmayın.

Geri