Karadeniz Pet

kararsızım

• Konbuyu başlatan Yusuf Akyüz
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf Akyüz

Guest
Tek mi yoksa çift mi muhabbet beslemek arasında kararsız kaldım. Amacım hobi yapmak ticari değil. Kuşumun benden soğumasından ve fazla kuşların yapacağı gürültüden korkuyorum. Yorumlarınız?

Bende sizin gibi kararsızım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sakın eş alma yumurta hatasına düşme tek kuş en iyisi ben neler çekiyorum anlayamassın :) tek kuş en iyisi youtube de videoları var tek beslediğimde eş aldım sıkıntı başladı :)

aynen hocam ben es aldım bır suru dert.yumurtlarken yavru cıkınca buyurken .

Birbirinize arkadaş olmak istiyor,konuşturmak istiyorsan, tek erkek yavru al.
Birbirlerine arkadaş olsun, muhabbetlerini dinleyeyim, yavrulasınlar diyorsan yavruyken çift al...

Hocam kuşla hergün uzun uzun ilgilenecek bir sürü boş vaktiniz varsa tek kuş alın. Yok ben akşamdan akşama anca oda fazla sürmez diyosanız kesinlikle çift besleyin.

Tek sana bağlı olur ve konuşur

Tek kuşlada her dakika ilgilenilmesine gerek yok bence.Arkadaş önce kendi ne istedigine karar vermeli.Cift kustan yavru almak mı ? Tek kuşla dost olmak mı?

Son düzenleme:
Hocam kuşla hergün uzun uzun ilgilenecek bir sürü boş vaktiniz varsa tek kuş alın. Yok ben akşamdan akşama anca oda fazla sürmez diyosanız kesinlikle çift besleyin.

Çok güzel yazmışsınız. Yazın vaktim bol kuşumla ilgilenebilirim. Fakat okul zamanı üniverste öğrencisi olduğumdan ilgilenmem zor. En iyisi onuda düşünerek ona eş almak.

sakın eş alma yumurta hatasına düşme tek kuş en iyisi ben neler çekiyorum anlayamassın :) tek kuş en iyisi youtube de videoları var tek beslediğimde eş aldım sıkıntı başladı :)

şimdi tek muhabbet kuşu alsam alıştırdıktan sonra yanına eş alsam alıştırdığım ilk kuş bendn uzaklaşır mı yada aldığım ikinci kuş bana yaklaşır mı ?

şimdi tek muhabbet kuşu alsam alıştırdıktan sonra yanına eş alsam alıştırdığım ilk kuş bendn uzaklaşır mı yada aldığım ikinci kuş bana yaklaşır mı ?
İlk kuş büyük oranda sizden uzaklaşır. Eş oldukları için ikinci kuşun size yakınlaşma ihtimali yok.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Kuşumla aram çok iyi, benden hiç ayrılmaz, sürekli kafamda, elimde, masamda, kafesinin kapısı da hep açık zaten... Ama çalışıyorum, çocuklar da var, hep ilgilenemiyorum... bazen kafesine giriyor, oturup uzaklara bakıyor, kendi kendine hafif hafif şakıyor, içim acıyor, ben kötülük mü ediyorum bu kuşa diye üzülüyorum... Bazen muhabbet kuşu sesi açıyorum bilgisayardan, ne yapacak diye bakıyorum, deli gibi bütün evi gezip kuş arıyor, sesleniyor, çok heyecanlanıyor... Uzun lafın kısası zor bir soru, ben de hala düşünüyorum...

Ben aldığım kuşa yeterli ilgiyi gösteririm diyor isen tek kuş al , eğer kuşla ilgilenemem işim gücüm var kuş yanlız kalmasın diyor isen çift al.
Herşey üretim ticaret değildir. Kuşlar yeterli ilgiyi göremeyince kendini yanlız hisseder strese bile girebilir.

Çok güzel yazmışsınız. Yazın vaktim bol kuşumla ilgilenebilirim. Fakat okul zamanı üniverste öğrencisi olduğumdan ilgilenmem zor. En iyisi onuda düşünerek ona eş almak.

Bende öğrenciyim ilgilenebiliyorum sıkıntı olmuyor, ben sınava çalışıyorum o omzumda geziyor kafama konuyor falan :) yinede sen bilirsin tabi.

Geri