Karadeniz Pet

Kardeş kuşlardan eş olur mu?

Limon44

Meraklı Üye
Merhaba 5 yavrum var ve kuluckada 4 yumurtA. Yavrulari bakabilecek yakinlarima hediye edicem. Ama kardes olmalari ileride es olmalarinda sorun olur mu?

Bence hiç gerek yok o kadar kana girmeye ver birini değiş farklı bir kan al

Bence kardeş yavruların eş yapılması sakıncalı.Lütfen kuşların ve diğer canlıların da insanlar gibi olduğunu düşünelim.Sizin gibi yavruları olan birisiyle eş değişimi yapın çok daha iyi olacak.Ne kadar çok gen karışımı o kadar sağlıklı kuşlar.

1988 senesinde 200 den fazla salma güvercin bakan birisinden 1 çift yavru güvercin almıştım. Erkek olanın aldıktan 5 ay sonra boynunda oluşan misket büyüklüğünde ur oluştu.Veterinere götürdüm,veteriner eyer uru alırsam kuşun hemen ölür dedi.İlaç verdi ve bırak yaşayabildiği kadar yaşasın dedi.Kuş 5 gün sonra öldü.Sonra dişi güvercine eş aldım.Yavruladılar fakat yavruların poposu ile bacakları arasına kemiksi düz bir yapı oluşuyor ve yavruların hepsi ölüyordu.Sonra arkadaşım bana başka bir erkek hediye etti onunla eş yaptım yavruladılar ama sonuç aynı oldu .Dişi güvercinim de bir şey yoktu ama genlerinde her ne var ise yavrulara aktarıyordu.Askere giderken güvercinleri başka birine verdim.

Farklı kuluçkadaki kardeşlerden eş olur hiçbir sıkıntı olmaz.

Önemli olan aynı kuluçkadaki kuşlardan eş olmaz yavrular sıkıntılı olur.. Bu yüzden dikkat edin..

Ben üretim yapmıyorum. Evde 2 kusa bakarken birden 7 oldu. Petshop 25 lira ya alayim dedi. Ama kiyamadim yabancilara vermeye. Bende yakin dostlarima vericem guvendigim. Dişi kusum kuluckada o zaman cikacak yavrularla es yapsam daha iyi olacak gibi. Öyle yapsam sorun olmaz degil mi. Cvp veren herkese cok tsk ederim..

Ben üretim yapmıyorum. Evde 2 kusa bakarken birden 7 oldu. Petshop 25 lira ya alayim dedi. Ama kiyamadim yabancilara vermeye. Bende yakin dostlarima vericem guvendigim. Dişi kusum kuluckada o zaman cikacak yavrularla es yapsam daha iyi olacak gibi. Öyle yapsam sorun olmaz degil mi. Cvp veren herkese cok tsk ederim..
Eş yapabilirsiniz çaprazlama güvercinde muhabbet kuşunda VS yapılır ben sadece gerek olmadığını düşünüyorum

Geri