Karadeniz Pet

karın şişliği - röntgen resimleri

d_ogukan

Paylaşımcı Üye
6-7 yaş arasında ki "ERKEK" muhabbet kuşumun son 20 gündür aşırı şekilde halsiz olduğunu farkettim. hemen yakın incelemeye aldım ve sonrasında dışkı yapamadığını ve popo kısmında dışkı bulaşması farkettim. hemde son dışkısı çıkış kısmına yapışıp kaldığı için yeni dışkılar içinde kalıyordu. veterinere yetiştirdim hiç dokunmadım. anüsü tıkamış olan dışkıyı çıkarıp birşeyler sürdü o sırada biriktirmiş olduğu tüm dışkılarda çıktı dışarı. fakat burada bir şişlik var avcılardaki üniversite fakültesinin veterinerliğine gidin bizler yetersiz kalırız sabahı göremez acil dedi veteriner bayan. tabi jet hızıyla gittim. yani ESAS büyük sebep karın altında popoya yakın olan kısımda şişlik FARKETTİ ve hatta bu şişlik şuan bile büyümekte sanki. hemen avcılardaki üniversite fakültesine gittim. röntgen çekildi. sonuç " solumasında sorun var o şişlik kist benzeri birşey ve hava kesesine baskı yaptığı için ciğerleri tam havayla dolamıyor bu yüzden uçamaz da zaten, hemen ilk olarak bu sorun çözülmeli sonra kiste bakılmalı yada alınmadan yaşamalı duruma göre dendi ". ve yazdığı ilaçlar AMOKLAVIN (sabah akşam ağızdan 3 er damla) - POLİVİT (suyuna 5-6 damla hergün taze suyla) - PROFENİD ŞURUP ( GÜNDE 1 KEZ AĞIZDAN 1 DAMLA) - MİLK THİSTLE ( YA KAPSÜL SULANDIRILIP SUYUNA YADA 1 DAMLA AĞIZDAN) denerek böyle bir reçete hazırladılar dün sabah. bir başka veterine de telefonda danıştım sadece bağırsak enfeksiyonunu işaret ediyor gibi dedi. acaba daha önce başına gelen oldu mu ? sorum bu. röntgen resimleri aşağıda. Dip not: muayene ücreti olarak vezneye 25. röntgen çekimine de 40 verdim. ilaçların hepsine de eczanede 30 verdim. yani hepsi bu bilginize.. bu tür önemli konularda forum bilginleri yetersiz kalır da gitmeyi düşünürseniz diye yazayım dedim.

Ekli dosyalar

• poko 2.jpg
    poko 2.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 53
  • poko1.jpg
    poko1.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 58
  • poko11.JPG
    poko11.JPG
    174.6 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Şişlik varsa ve bu şişlik sertse ura işaret ediyor olabilir. Sadece bağırsak sorunu olabileceği kanısına nasıl vardınız?

Şişlik varsa ve bu şişlik sertse ura işaret ediyor olabilir. Sadece bağırsak sorunu olabileceği kanısına nasıl vardınız?

kist oluşumu olma olasılığı yüksek ancak tedavi sürecinin başında dikkate alacağımız sonraki konu bu olacak dendi. kanatlılar üzerine veteriner olan bir doktorumuza telefonda bu resimleri attığımda da benzer şekilde kendisi bağırsak enfeksiyonu dedi. bende acaba hangisi en doğru tespit diye düşündüm ama hepsi benzer sanırım. tabi yinede bu ilaçları ve bu rahatsızlığı bilen arkadaşlarımız başına geldiyse ne kadar zamanda iyileşti vs. yorum yapabilir.

Son düzenleme:
İstanbuldasınız. Floryadaki istanbul veteriner kliniğini de öven vardı sitede. Aklınızda kalsın diye yazayım. İsterseniz oraya da fotoğrafları gönderin veya iletişime geçin. Umarım bu sorunu yaşamış biri ile de iletişime geçersiniz. Geçmiş olsun.

İstanbuldasınız. Floryadaki istanbul veteriner kliniğini de öven vardı sitede. Aklınızda kalsın diye yazayım. İsterseniz oraya da fotoğrafları gönderin veya iletişime geçin. Umarım bu sorunu yaşamış biri ile de iletişime geçersiniz. Geçmiş olsun.

çok teşekkürler. evet orayı da çok övmüşler araştırırken gördüm yorumlar da epey iyiydi. bu arada muayene ücretine 25 verdim. röntgende çekilsin dediler ona da 40 verdim. ilaçlarıda aynı gün içinde hepsini eczaneden 30 liraya aldım. kuşunuz için burada çözüm bulamıyacağınız konu olduğunda gidip göstermek konusunda hiç çekimser kalmaya gerek yok yani. zaten içeride kedi köpekten çok muhabbet kuşu vardı. tıp bu kadar ilerlemişken muhakkak faydalanmalı herkes. durumu olmayan biri olarak bu bilgiyi de paylaşayım.

Son düzenleme:
bugün başka bir veterinere gittim. testis tümörü imiş. sebebi yem yemekten testesteron seviyesinin artarak tümöre dönüşmesi dedi. uyutalım isterseniz dediler ama kabul etmedim. 1 hafta yaşar yaşamazmış.

bugün başka bir veterinere gittim. testis tümörü imiş. sebebi yem yemekten testesteron seviyesinin artarak tümöre dönüşmesi dedi. uyutalım isterseniz dediler ama kabul etmedim. 1 hafta yaşar yaşamazmış.
Umudu hiçbir zaman kesmeyin. Tüm özeni göstererek rutin bakıma devam edin.

Geri