Karadeniz Pet

Kendime ve eve alıştırmalıyım , Başka sorular

Sinem

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Dişi kuşum kızıştığı için ona bir erkek kuş aldım ama birden aynı kafese koyunca dişi kuşun gagalayarak öldüreceğini söyledikleri için ayrı kafeslere koyduk alışsınlar birbirlerine diye. Ama erkek kuş çok korkuyor elimi sokamıyorum içeriye bi şekilde kolumda sıyırılıp kapıdan kaçıyo ve salondan çıkmaya çalışıyor. Eve yeni geldiği için de uçamıyor oraya buraya çarpıyor. Kuşu kendime ve eve nasıl alıştırabilirim? Şimdi fotoğrafını yüklüyorum kafesin içindeki erkek kuş

Ekli dosyalar

• 20170131_224335.jpg
    20170131_224335.jpg
    780 KB · Görüntüleme: 24
sanırım kuşlarınızı çiftleştirmeyi düşünüyorsunuz ama bu kafes iki kuş için küçük bence ve yuva takıcak yeri yok sanırım önce bu sorunu çözseniz daha iyi olur. kuş zamanla eve alışacaktır

sanırım kuşlarınızı çiftleştirmeyi düşünüyorsunuz ama bu kafes iki kuş için küçük bence ve yuva takıcak yeri yok sanırım önce bu sorunu çözseniz daha iyi olur. kuş zamanla eve alışacaktır

Daha büyük bir kafesimiz var bu kafesi sadece ayrı tutmak için kullanıyoruz birbirlerine alışınca dişi kuşumun kaldığı bu resimdeki kafese koyucaz erkek kuşu

Ekli dosyalar

• 1485966476432124492894.jpg
    1485966476432124492894.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 23
Daha büyük bir kafesimiz var bu kafesi sadece ayrı tutmak için kullanıyoruz birbirlerine alışınca dişi kuşumun kaldığı bu resimdeki kafese koyucaz erkek kuşu
Erkeği dişinin kafesine koyarsanız sorun yaşarsınız dişi kafesi tanıdığı bildiği için kafese hakim olucak ve erkek baskın olmayacak bu çiftleşme için büyük bir sorun. O sebeple kafesleri değişin. Kuşları birleştireceğiniz büyük kafese erkeği koyun. Dişi küçük olan kafeste dursun. Birleştireceğiniz gün erkeğin kafesine dişi kuşu koyun. Emin olun bu çok daha iyi olucak.

Erkeği dişinin kafesine koyarsanız sorun yaşarsınız dişi kafesi tanıdığı bildiği için kafese hakim olucak ve erkek baskın olmayacak bu çiftleşme için büyük bir sorun. O sebeple kafesleri değişin. Kuşları birleştireceğiniz büyük kafese erkeği koyun. Dişi küçük olan kafeste dursun. Birleştireceğiniz gün erkeğin kafesine dişi kuşu koyun. Emin olun bu çok daha iyi olucak.
aynen öyle bu sorunu bizzat ben bir çiftimde yaşadım

Ama dişi kuşum gerçekten çok yaramaz ve onu eğer küçük yere koyupta aldığımız erkek kuşu büyük kafese koyarsak bize küsecek ve her elimizi uzattığımızda ısıracak :(

Ama dişi kuşum gerçekten çok yaramaz ve onu eğer küçük yere koyupta aldığımız erkek kuşu büyük kafese koyarsak bize küsecek ve her elimizi uzattığımızda ısıracak :(
ama koymazsanızda çiftleşme ihtimali düşüyor ben yaşadığım için biliyorum dişi kafesi sahiplenmişse erkeğe hükmetmeye çalışıyor

Geri