Karadeniz Pet

Kızışmışlarmıdır

Ömer Karaoğlan

Meraklı Üye
Arkadaşlar sizce kuşlarım kızışmışlarımıdır bi bakarsanız sevinirim

korkusu1-1337-albumu27-73.jpg

korkusu1-1337-albumu27-72.jpg

korkusu1-1337-albumu27-74.jpg

dişinin ceresi tam belli deil ama yinede anlaşılır heralde cevapları bekliyorum saygılar

Erkek kızgın dişide gördüğüm kadarıyla bir belirti yok...

daha yeni birbirlerini kaşıyolardı şimdide öpüştüler neyin belirtisi ?

benim kızımla oğlumda öpüşüyorlar birbirlerini doyuruyorlar kaşıyorlar ama çiftleşme yok..bu belirtiler olabilir ama bizlere sadece beklemek ve sabretmek kalıyor..

mrb.benımde 1 çiftim var bekledim bekledim baktım üstüne düşdükce naz yapıyolar ilgiyi azalttım ve sadece yemi suyu,temizliği ve hastalıkları olursa bunlarla ilgilendim şuan 7 yumurtası var ve gayet düzgün bir şekilde annelik görevini yerine getirip düzenli bir şekilde yatıyor.İlk çatlama 24 nisan işallah ;) bence sende acele etme sabır göster.ama şunuda demeliyimki dişi kuşun ya çiftleşmiş yada çiftleşmeye çok hazır kuyruk yapısına bakarsan anlarsın..iyi şanslar ;)

mrb.benımde 1 çiftim var bekledim bekledim baktım üstüne düşdükce naz yapıyolar ilgiyi azalttım ve sadece yemi suyu,temizliği ve hastalıkları olursa bunlarla ilgilendim şuan 7 yumurtası var ve gayet düzgün bir şekilde annelik görevini yerine getirip düzenli bir şekilde yatıyor.İlk çatlama 24 nisan işallah ;) bence sende acele etme sabır göster.ama şunuda demeliyimki dişi kuşun ya çiftleşmiş yada çiftleşmeye çok hazır kuyruk yapısına bakarsan anlarsın..iyi şanslar ;)

benimkilerin ikiside kızışkın ve kanatları düştü çıkacak yerinden diye korkuyorum artık o haldeler ama olan biten yok :D oğlum kur yapa yapa salak oldu :D

İnşallah :D 7 tane yumurtaya bakabilirlermi peki çiftin ?

İnşallah :D 7 tane yumurtaya bakabilirlermi peki çiftin ?

7 çifte bakar tabiki ama çok iyi desteklemek lazım anneyi,mam vermek lazım 2 günde bir,bebekler gelince hergün mama yapmak lazım,7 yumurtadan ilk olanı dölsüz,6 yumurtayı takip ediyorum gelişim sürüyor,el feneri ile takip dokunmadan ürkütmeden ;)

Selencim önemli olan dişide kanat düşmesi ;) erkek dimdik durmalı..tabi biz fala bakıyoruz ama olsun belki yardımcı oluruz ;):p

ben kızımı napim öldüeyim mi kuyruğunu mu çekim..acaip düştü kanatları..çıkıcak sanki dediğim gibi ama olan biten yok..o beni deli ediyor..zavallım oğlum salak oldu kur yapa yapa :D sıkıştırıyor veya sırtına ağzıyla vuruyor..kızımda vikvikvik diye ses çıkartıyor.. :D sorun benim kızda..cadaloz

Bu kanat düşme mevzusunu anlamadım benim dişinin kanadı düşmüşmüdür ?

kuşun sırtındaki yemyeşil bölge varya orası iyice açılır yani kanatlar yanlara aşağı doğru düşer,o yemyeşil bölge kambur gibi çıkıntı oluşur işte ozamanda torunlar geliyo demektir. ;)

Geri