Karadeniz Pet

Kızıştırıcı ne zaman kesilmeli?

jidame

Yeni Üye
Merhabalar,
İlk kuşlarım ve Antalya'dan yazıyorum

Kuşlar 1-2 aydır bendeler, son 1-2 haftadır artık kuşlarım yuvalığa girip çıkıyorlar, daha çok erkek ilgili ve dişiyi de girmesi için teşvik ediyor. Dişinin içeride çok süre kaldığını görmedim henüz. Çiftleşmeye de şahit olmadım- ama arada derede bir yerlerde yapıyorlarsa bilmiyorum :)- Dişinin kanatları da düşük felan değil. Kakası da normal gibi geliyor onu da tam anlayamadım :(

Bu arada devam ettiğim normal mamaya (bisküvi+yumurta+havuç+keçiboynuzu+haşhaş+nijer+keten tohumu) artık havuç ve nijeri koymamaya başladım.

Acaba kızıştırıcıyı biraz daha devam etmeli miyim, yoksa kesmem gerekiyor mu ? Doğru mu yapıyorum yanlış mı karar veremedim ?

Bir defa bunu kizistirici olarak görmeyin bunlar her zaman verilebilir böyle devam ediniz

Kuşlarınız kaç aylık? 2 aydır sizdeler fakat toplam kaç aylık. Belkide üremesi için küçükler. Bir kere yavru yaptıklarında ve tüm yavrular yuvadan atladığında yuvalığı alırsın birdaha üremezler.

Kuşlarınız kaç aylık? 2 aydır sizdeler fakat toplam kaç aylık. Belkide üremesi için küçükler. Bir kere yavru yaptıklarında ve tüm yavrular yuvadan atladığında yuvalığı alırsın birdaha üremezler.

dişi 2 yaşında , erkek 1,5 yaşında... yani havuca felan diyorsunuz yavrulama esnasında ...

Herşeyin Fazlası zararlı haftada 1 sürekli verebilirsin. İlla kızıştırma amacı gütme mamada. Kızıştırma yan etkisi sadece

Geri