Karadeniz Pet

Komut eğitimi nasıl vermeliyim ?

AtakanA.

Yeni Üye
2 adet kuşa sahibim. Yavru çift olarak aldım , dişi yaklaşık 2-3 aylık ve 1 aydık bende. Erkek ise tahminim 2 aylık ve 2 haftadır bende. Öğretmek istediğim komutlar gel , hayır. Hayır komutunu özellikle perdeye çıktığında kullanmak istiyorum.

Hayır yerine yaklaşık 1 haftadır “şşşt” komutunu öğretmeye çalışıyorum ama olmuyır. Perdeye her çıktığında “şşşt” diye seslenerek avucuma alıp kafese koyuyorum. Ardından 3 dakika sonra kafesin kapağını açıp kendisinin çıkmasını bekliyorum ama nafile hala çıkıyorlar.

Gel komutunu bir türlü öğretemedim. Lütfen detaylı yazarak bilgi verin :)

Bence komuta gerek yok şimdi ufak oldukları için bulundukları odayı keşfediyolar ve ilk keşfettikleri yerde perdeler bırakın orda kalsınlar bişi olmaz ayrıca ilk zamanlar gel deyince malesef elimize gelmiyolar bunları zamana bırakın şimdilik elimizde duruyosa korkmuyorsa kendini sevdiriyorsa sorun yok süper gidiyorsunuz. Dedigim gibi siz gel dediğinizde gelmesi için biraz daha zamana ihtiyaçları var..

Bence komuta gerek yok şimdi ufak oldukları için bulundukları odayı keşfediyolar ve ilk keşfettikleri yerde perdeler bırakın orda kalsınlar bişi olmaz ayrıca ilk zamanlar gel deyince malesef elimize gelmiyolar bunları zamana bırakın şimdilik elimizde duruyosa korkmuyorsa kendini sevdiriyorsa sorun yok süper gidiyorsunuz. Dedigim gibi siz gel dediğinizde gelmesi için biraz daha zamana ihtiyaçları var..

Aslında kuşları aldığım ilk gün parmağıma alıştırdım , erkek de kendini sevdiriyor maşallah. Rahat etsinler diye büyük kafes de aldım. Ama yaramazlıklarına bir türlü çare bulamadım :) Ya ben bir de sevgimi sürekli öperek , sarılarak belli eden biri olduğum için sürekli üzerimde vs olmalarını onları öpmek istiyorum :D Allah var , erkek kendini öptürüyor ama cimcime eskiden kaçmazdı şimdi kaçmaya başladı :D

Zaman diyorum başka bişi demiyorum 1 ay daha verin ;)

En iyisi sevdiği birşey ile dikkatlerini çekmek mesela ben zili sallayınca hemen geliyor ama bu zamanla olacak birşey sizde iki kuş varmış bu kadar eğitmeniz bile doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.

Geri