Karadeniz Pet

Konuşma yeteneğinin yaşı var mıdır ?

KARADAĞHASAN

Meraklı Üye
Kuşum ortalama 5 aylık erkek. Uzun süredir konuşmaya çabalıyor gibi , kafasını yukarı aşağı sallıyor , bağırıp değişik sesler çıkarıyor ama bir türlü net konuşamadı. Konuşması için belli bir yaşa gelmesi mi gerekiyor ? Sürekli konuşuyorum , evde olmadığım zaman ses kaydı açıyorum. Cici kuş üzerinden gidiyorum şu anda ama tık yok.

Boşuna ses kaydı açmayın, neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Özellikle kadın ve çocuk sesleri gibi ince tonları daha çabuk öğreniyorlar. İnternette kart sesli birçok ses kaydı var, boşuna bunlarla hayvanı sıkmayın. Evde sık tekrar edilen kelimeleri daha çabuk öğreniyorlar. Kürşat adında bir oğlum var, kuşların en çok taklit ettiği sesler de bununla ilgili. "Kürşat" "Kürşat yapma" "Kürşat sakin ol" "Kürşat buraya gel" ve daha birçok kelime. Genellikle de oğlumun konuşma tarzında kelimeler söylüyor. Evde en çok bulunduğunuz yere koyarsanız, yakın zamanda sesleri tekrar etmeye başlar.

Kendi sesimi kaydedip dinletiyorum. Taklit etmeye başladı son zamanlarda ama net bi şekilde söylemiyor. Aslında birazda benim sabırsızlığım var işin içinde [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence kendi sesinizi değil de, anne, abla, kardeşiniz varsa onların sesini kaydedin. Farkı göreceksiniz

konuşmanın belli bir yaşı yok sadece ilgiistiyorlar ilk kelimeyi konuşmaları birz zaman alıyor ama ondan sonrası çok hızlı bir şekilde geliyor bnm muhabbet kuşumda ortalama 4 5 aylıkiken konuşmaya başladı sadecesabredin ve ilgilenmeye devam edin sonunda emeginizin karşılıgını mutlu bir şekilde alacaksnz

Sabredin ve onu evinizde aile ortamına katın sizden birisi gibi olsun . Ailecek en çok vakit geçirdiniz . Oda da dursun zamanla alışacaktır.

Yorumları için herkese teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri