Karadeniz Pet

Konuşturma Eğitimine Başladım Değişik Sesler Çıkarmaya Başladı

sevecen

Yeni Üye
Arkadaşlar 10gündür konuşturma eğitimine başladım MAKS 2 AYLIK -ERKEK muhabbet kuşum var..4-5Gündür değişik sesler çıkarmaya başladı.

Tamamen sökmesi için ne yapabilirim ?
-Doğru yolda mıyım ?

-Önereceğiniz birşeyler var mı

Tecrübeli arkaslar yazsin biz de okuyalim... mesela bant kaydindan bir kelime dinletme oneriliyor mu? Oneriliyorsa sureyi kac dakika olarak ayarlamaliyiz?

Ses kaydı dinletmek fikri olunca, aklıma bu karikatür geliyor :D
Konuşsun istiyorsanız, bunu profesyonel olarak, pekistireç kullanımıyla yapmalı. Bu sayede, rastgele kelimeler değil, belirli hareket/seslere karşılık bir veya birkaç kelime söyler. Bunun haricinde, etrafta duyduğu sesleri taklit edecektir. Sahibi çok ilgilenip konuşursa sahibini, telefon veya zil sesini çok duyarsa bunları taklit edecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence ses kaydı bir saat falan olmalı daha fazla olmamalı.arkadaşın dediği gibi çin işkencesine girer aralıksız dinlemek.onun yerine siz konuşun bol bol daha iyi.benim kuşlarım 4-5 kelime biliyor hiçbirşey öğretmedim kendileri öğrenmiş.siz üstüne düşerseniz sizinki daha çok öğrenir.

Ekli dosyayı görüntüle 33594
Ses kaydı dinletmek fikri olunca, aklıma bu karikatür geliyor :D
Konuşsun istiyorsanız, bunu profesyonel olarak, pekistireç kullanımıyla yapmalı. Bu sayede, rastgele kelimeler değil, belirli hareket/seslere karşılık bir veya birkaç kelime söyler. Bunun haricinde, etrafta duyduğu sesleri taklit edecektir. Sahibi çok ilgilenip konuşursa sahibini, telefon veya zil sesini çok duyarsa bunları taklit edecektir.
Bence ses kaydı bir saat falan olmalı daha fazla olmamalı.arkadaşın dediği gibi çin işkencesine girer aralıksız dinlemek.onun yerine siz konuşun bol bol daha iyi.benim kuşlarım 4-5 kelime biliyor hiçbirşey öğretmedim kendileri öğrenmiş.siz üstüne düşerseniz sizinki daha çok öğrenir.
Yok zaten ses kaydi dinleme olayini denedim ben kendim 15 dakikadan fazla dayanamiyorum :) masallah yavrumuz cok guzel cok alisti bize. Cok da konusuyoruz dogal olarak ama konusma tiriplerine girmedi daha.

Geri