Karadeniz Pet

Konuşturma hakkında

a.cakir

Yeni Üye
Herkese hayırlı akşamlar. Birkaç sorum var.
Neredeyse 4 aylık olmak üzere olan erkek bir kuşum var. 2 Aydır kuşa cicikuş diyorum. Hatta kendi sesimle ses kaydı yaptım onunla destekliyorum. ancak kuş pek söylemeye çalışıyor gibi değil.
Genelde ses kaydımı dinletiyorum. Ses kaydını açınca cıvıl cıvıl rastgele ötüyor. Acaba kelimeyi umursamıyor mu diye bugün öpücük dedim dikkatle beni dinledi.
Sizce devam edersem konuşur mu?
Konuşursa ses kaydına devam edeyim mi? Etkili olur mu?
Kelime değiştirmem işe yarar mı?

Biraz uzun oldu biliyorum. Kusura bakmayın. Cevap verenlere de şimdiden teşekkür ederim.

konuşur pes etme benimki ilk kelimeyi zor söyledi ama sonrakiler çok hızlı geldi ilk kelimeyi söylemesi 2bucuk ayı aldı.geri kalan 2bucuk 3 ayda 10a yakın kelimeyi söyledi.ses kaydı hiç yapmadım ama

ses kaydıyla ilgili bilgili arkadaşlar yardımcı olur galiba

Bende bugun bu konu icin forma yzacaktm benim kuşumda yaklask 4aylık oldu otüşü değisti ama bi türlu konusmadı hergun duzenli olarak ses kaydi dinletiyorum konusuyorum ama konusmadi parmagimi uzatnca parmagimla oynayp biseyler diyor ama otme gibi napabilirim evde baska muhabbet kusuda var onlari hic gormuo ama seslerni duyoyor napmam lazm konsmasi icin

bence ses kaydı yerine onu parmagınıza alın ve gözlrine bakarak söyleyin cicikuşu duydugunda kendıne seslendıgımı algılıyor ve karsılık verıyor ses kaydından daha etkılı

Parmağımda 5 sn fazla durmuyor aldgm anda kafesine ucuyo geri nasl tutabilcem bilmiyorum :)

Parmağımda 5 sn fazla durmuyor aldgm anda kafesine ucuyo geri nasl tutabilcem bilmiyorum :)
benımkıde cok durmuyor ama size guvendıgı zaman elınıze bıle gelecektır :)
onun ilgisini ceken bi seyi al eline daha cok ılgı duyacaktır gelecektır

Avuçlamassan ufak meyveler sebzeler verirsen parmağınla yavaşca sakince alabilrsin öptürür 2 3 gün sonra :)

Geri