Karadeniz Pet

Korkak kuşlarım

emrllharsln

Yeni Üye
Merhaba öncelikle. 25 günlük dişi-erkek muhabbet kuşu almıstım ama alırken nasıl eğiteceğim hakkında hiçbir fikir edinmeden direk kendime alıştırmak için uğraşırken sanırım onları bayağı korkutmusum. 2 hafta kadar benden korktükları için kafesten dışarı çıkarmadım. 1 haftafır dışarı çıkartıyorum lakin bana hala alışmadılar. Hala ben kafese yaklaşınca kafesib en ücra köşesine kaçışıyolar. Saldığımda kafeslerine saatkerde geçse girmiyor brnide kendilerine yaklaştırmıyorlar. Forumdaki ve netteki tüm yöntemleri denedim. Kafes içinde biraz uğraşınca yavaş yavaş parmağıma korkarak geliyolar ama en ufak hareketimde kaçışıyorlar. Yeşillik veriyorum 1 gün grçmeden hayatta yemezler. Yumurta maması yapıp verdim 1 gün sonra yediler. Vitamin kattım sularına 2 gün su içmediler. Tünekleri çıkarttım oyuncaksız boraktım elimi içerde sabit tuttum demirlere asılı kaldılar yinede gelmediler. Daha nasıl bir yöntem deneyebilirim bilmiyorum. Benle cıvıl cıvıl olmalarından geçtim artık da sadece kafeslerine geri koyarken rahatça sokacak kadar benle araları düzelse yine yeter bana

Geri