Karadeniz Pet

Krakere diskilama

Yağmur Bulut

Yeni Üye
Muhabbet kuslarim krakere diskiladi kraker yıkanmadigi icin yikamadim ama krakeri yiyorlar ne yapmaliyim krakeri atacam miyim ? Atmazsam sorun olurmu ?

Muhabbet kuslarim krakere diskiladi kraker yıkanmadigi icin yikamadim ama krakeri yiyorlar ne yapmaliyim krakeri atacam miyim ? Atmazsam sorun olurmu ?
Bence kraker vermeniz doğru değil diye düşünüyorum. Ayrıca biraz empati kurarak düşünürseniz doğru cevabı bulacağınıza inanıyorum :)

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence kraker vermeniz doğru değil diye düşünüyorum. Ayrıca biraz empati kurarak düşünürseniz doğru cevabı bulacağınıza inanıyorum :)

Krakeri cok seviyorlar bu yüzden veriyorum fakat verirsem zarari olurmu ?

Krakeri cok seviyorlar bu yüzden veriyorum fakat verirsem zarari olurmu ?
Bence yararlı bir şey değil.. Kendiniz kraker yapıp verseniz olabilir. Ama dışarıdan alındığında pek güvenilir olmuyor. Yemleri bal ile tutuyorlarmış ama bal yerine kimyasal kullanıp yapıştırıyorlar diye biliyorum. Bal kullanılırsa pahalı olur ve kullanılmıyor diye tahmin ediyorum. Güven olmuyor açıkçası ve nasıl üretildiğini bilmiyoruz, görmüyoruz.. Ben sizin yerinizde olsam kuşlarıma vermezdim. Krakerden daha yararlı besleyici besinler var.

Bence yararlı bir şey değil.. Kendiniz kraker yapıp verseniz olabilir. Ama dışarıdan alındığında pek güvenilir olmuyor. Yemleri bal ile tutuyorlarmış ama bal yerine kimyasal kullanıp yapıştırıyorlar diye biliyorum. Bal kullanılırsa pahalı olur ve kullanılmıyor diye tahmin ediyorum. Güven olmuyor açıkçası ve nasıl üretildiğini bilmiyoruz, görmüyoruz.. Ben sizin yerinizde olsam kuşlarıma vermezdim. Krakerden daha yararlı besleyici besinler var.

Daha yararli dediginiz besinler nedir kusuma verecegimde

Aldigim krakerler bitince birakacagimda o zamana kadar zarari olurmu??

Benim fikrim zararlı. Verip vermemek size kalmış. İnternetten araştırın biraz karar verebilirsiniz. Sebze, meyveler ve hazırladığın mamayı verebilirsin. Dal darı verebilirsiniz özellikle. Aklıma gelen bunlar forumda ve internette muhabbet kuşları için bu tür yazılar ve paylaşımlar mevcut :)

Benim fikrim zararlı. Verip vermemek size kalmış. İnternetten araştırın biraz karar verebilirsiniz. Sebze, meyveler ve hazırladığın mamayı verebilirsin. Dal darı verebilirsiniz özellikle. Aklıma gelen bunlar forumda ve internette muhabbet kuşları için bu tür yazılar ve paylaşımlar mevcut :)

Krakerler bitene kadar verecegim ondan so sonra vermeyecegim cok mu zarari olur ?

Krakerin pis tarafını elinizle kopartıp atabilirsiniz..Kraker arkadaşların da dediği gibi pek önerilmiyor onun yerine arada dal darı(en fazla haftada bir kez) yada yeşillik,meyve gibi sevdiği yiyecekler verilebilir.Sebze verirken elma sirkesinde biraz bekletirseniz daha iyi olur.

Krakerin pis tarafını elinizle kopartıp atabilirsiniz..Kraker arkadaşların da dediği gibi pek önerilmiyor onun yerine arada dal darı(en fazla haftada bir kez) yada yeşillik,meyve gibi sevdiği yiyecekler verilebilir.Sebze verirken elma sirkesinde biraz bekletirseniz daha iyi olur.

Bilmiyordum zaten krakerler bitince birakip birdaha almayacagim fakat hepi bitene kadar zarari olurmu ?

çok önemli bir şey soracağım 10 günde bir verin krakeri yağlanma yapar kuşlarda diyorlar fakat benim kafesimde hem kraker asılı oluyor sorun olurmu ?
Normal yemde bile yağlanma olabilir bu biraz kuşun cinsi ve aktivetesi aldığı besinlerle alakalı.Kraker yağlanmaya meyilli bir kuşun daha fazla yem tüketmesini sağlıyacağı için sürekli verilmesi yağlanmayı destekleyebilir.Zaten arkdaşların da söylediği gibi normal fabrikasyon krakerler pek önerilmiyor.Sürekli çelişkide kalmak yerine çelişkiye sebep olan durumu ortadan kaldırın derim.:) Muhabbetlerin besin ağı bayağı geniştir sevdikleri bir çok sebze meyve bulunmaktadır ara sıra bunlardan verip takviye yapabilirsiniz.

Dal darı neden bir kere dediniz ben hergun veriyorum tüm kuslarima gayet sagliklilar hatta ankarada bilindik bir üreticiden almıştım kuslarimi yavruyken kendilerinkinden bile iyi baktığımı soyledi

Yağmur hanım sorun olmaz dememizi mi istiyorsunuz? Sorun olmaz desek zararlı olduğunu bile bile kraker verecek misiniz? Biz size tavsiye veriyoruz, araştırıp öğrenmek size kalıyor..

Dal darı neden bir kere dediniz ben hergun veriyorum tüm kuslarima gayet sagliklilar hatta ankarada bilindik bir üreticiden almıştım kuslarimi yavruyken kendilerinkinden bile iyi baktığımı soyledi
Haftada bir bilemedin iki kez verilmesi hiçbir sakıncası yok faydalı ama sürekli verilmesi olası problemlere yol açabilir.Şişmanlamasına , tembelleşmesine yada kabızlık gibi olası problemlere yol açabilir.Bu genel olarak kafeste yetiştirlen muhabbetler için bir tavsiye, tek bir kuşa indirgeyip kıyaslama yapılması doğru olmaz.

Haftada bir bilemedin iki kez verilmesi hiçbir sakıncası yok faydalı ama sürekli verilmesi olası problemlere yol açabilir.Şişmanlamasına , tembelleşmesine yada kabızlık gibi olası problemlere yol açabilir.Bu genel olarak kafeste yetiştirlen muhabbetler için bir tavsiye, tek bir kuşa indirgeyip kıyaslama yapılması doğru olmaz.
Anladım benim kuşlar sadece yemek yemek ve uyumak için kafese giriyor ondan sorun olmuyor demek ki

Anladım benim kuşlar sadece yemek yemek ve uyumak için kafese giriyor ondan sorun olmuyor demek ki
Her muhabbetin karakteri aktivitesi bakımı aynı olmadığı için mümkün olan en ideal beslenme önerilerine dikkat ediyoruz ki ilerde herhangi bir sorunla karşılaşmadan yaşam kalitesini yükseltelim.Sonuçta bildiğimiz darının işlenmemiş hali doğal ortamda bu besinlere ulaşmak için uzun yol katediyorlar .Kafeste durum farklı kuş dal darıya ağırlık verirse ve beslenmesinin büyük çoğunluğu bu tohumdan gelirse eksik aldığı besinler için herhangi bir ek takviye yapılmazsa dengeli bir beslenme olmaz.Genel olarak ara ara verilmesi hem bir ödül olur hemde sağlık açısından çok faydalıdır.