Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsiyeti konusunda kararsızım

Selimi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 adet mubişim var. Çift olarak almıştım. Fakat petshoptaki satıcı genç çok tecrübeli değil gibiydi, emin olmadan yeşil dişi i, mavi erkek ama bir sıkıntı okursa getir değiştirelim dedi. Yeşil maviye göre birkaç ay daha büyük mavi yaklaşık 40 günlükmüş. Bir kontrol edebilirmisiniz gerçekten de yeşil kuşum dişi mavi kuşum erkek mi ? İyi akşamlar dilerim.
P_20170407_010027.jpg
P_20170407_011810.jpg
P_20170407_011757.jpg

Merhabalar ahmed bey cevabınız için teşekkürler. 2 veterinere sordum 2 si de yeşil için dişi dedi. Cerede burun deliklerinin etrafı beyazlamaya başlıyorsa dişidir bu yeşil de öyle dediler, ne yapayım bilemedim açıkçası

Erkek muhabbet kuşlarının cere rengi çoğu durumda parlak mavi, mor ve pembe renktedir. Burun deliklerinin etrafında çok hafif beyazlık olabilir.

Dişi muhabbet kuşlarının cere rengi ise koyu kahverengi, sarımsı kahverengi, açık beyaz ve kirli beyazdır. Burun deliklerinin etrafı beyazdır.

Unutmayın, cere etrafındaki beyazlık fazla ise dişidir.

Merhabalar ahmed bey cevabınız için teşekkürler. 2 veterinere sordum 2 si de yeşil için dişi dedi. Cerede burun deliklerinin etrafı beyazlamaya başlıyorsa dişidir bu yeşil de öyle dediler, ne yapayım bilemedim açıkçası
Iyi gunler kusura bakmayin mesaji yeni gordum simdi biz bu fotograflara gore yorum yapiyoruz bu fotolara gore erkek dedim canli gormek ile foto arasinda muhakkak fark olacaktir elbette beyazlik varsa burun deliklerinin etrafinda dişidir 5 6 aylik olunca kesin cinsiyet cikicaktir guzel kuslar masallah insallah disidir

Geri