Karadeniz Pet

ArminaDalyaTürk

Meraklı Üye
kuşlarım dün çok hareketliydi hatta 57 dakika uçurdum fakat sam tahtaya çarptı sonra hiç bir şey olmamış gibi kalktı fakat dün 1 buçuk 2 gibi uyumuşlar (büyük bir ihtimalle emin değilim) sabah kalktıklarında hiç hareketli değillerdi dün soğuk diye eve aldım gerekirse dışkının resmini paylaşırım ne yapacağım acaba ancak eldiveni görünce kaçıyorlar sam elimi görüncede kaçıyor ama jon elimi ısırıyor kuşlarım neden miskin miskin oturuyor dün çok fazla uçurma imkanım olmadığı için 30 dakika boyunca kondukları yerlerden kovaladım bazen eldiven onlara geldi ama yumuşak bir şey olmaz dedim kuşlarıma ne yapabilirim çoook üzgünüm hiç kıpırdamıyolar :( :( :( :( acil yardım edin :(

ev soğuk diye olabilirmi ama kafesin üstüne çarsaf örttüm ? birde titriyorlar ne yapacağım ne olur yardım edin ne olur

Son düzenleme:
yardım edin lütfen :(

Merhabalar konunuzu çok anlayamadım. Hareketsiz olabilirler arada . Çarpma etkisinde onların canını yakacak bir darbe aldımı.? Eviniz ne kadar soğuk? normal kuşun ortam ısısı 22-25 arası olmalı bu ısıda üşümezler. eve aldım dediniz kuşlar nerdeki?

Merhabalar konunuzu çok anlayamadım. Hareketsiz olabilirler arada . Çarpma etkisinde onların canını yakacak bir darbe aldımı.? Eviniz ne kadar soğuk? normal kuşun ortam ısısı 22-25 arası olmalı bu ısıda üşümezler. eve aldım dediniz kuşlar nerdeki?
kuşlar normalde balkon da duruyor canını yakacak bir darbe aldımı bilmiyorum ama sıkıştı sonra kanat çırparak kurtardı kendini evin sıcaklığını bilmem ama bende üşüyorum

bence evde onlara bir yer ayarlamalısın . Eğer sürekli kabarık duruyorsa üşüyordur. yani cıyak cıyak ötmüyorsa canı yanmıyordur diye düşünüyorum. Sersemlemiştir biraz bir iki gün vitamin takviyesi yapmanı öneririm.

Üşümelernden korkmayın -5 dereceye kadar sorun olmaz. Canları acıdığında hareketsiz ve kabarık dururlar bu normaldir. Kafesten çıkarmayın düzelene kadar. Tek yapılabilinecek şey ağrı kesici şuruplardan ağzına bir damla damlatmak olur. Birkaç saat rahatlatır onları.

Car
Üşümelernden korkmayın -5 dereceye kadar sorun olmaz. Canları acıdığında hareketsiz ve kabarık dururlar bu normaldir. Kafesten çıkarmayın düzelene kadar. Tek yapılabilinecek şey ağrı kesici şuruplardan ağzına bir damla damlatmak olur. Birkaç saat rahatlatır onları.
Çarptıktan sonra birsey olmamis gibi hareketlilerdi ama duzeldiler artık hareketliler ve yemek yiyorlar

bence evde onlara bir yer ayarlamalısın . Eğer sürekli kabarık duruyorsa üşüyordur. yani cıyak cıyak ötmüyorsa canı yanmıyordur diye düşünüyorum. Sersemlemiştir biraz bir iki gün vitamin takviyesi yapmanı öneririm.
değerli yorumunuz ve bilginiz için çok teşekkürler esmem bey :)

değerli yorumunuz ve bilginiz için çok teşekkür ederim sayenizde korkum kalmadı :)

Geri