Karadeniz Pet

Kuşum çok ısırıyor ve odadaki süs bitkisini yiyor.

Lyooons

Yeni Üye
Merhabalar evimde 3 aylık dişi bir muhabbet kuşum var.Oturma odasına götürdüğümde ya sehpanın altına ya da süs bitkisine gidiyor.Arada bakmak için yanına gidiyorum ve bitkiyi kemirdiğini görüyorum.Bitkinin resmini koyacağım.2.olarak kuşum elimi yanına yaklaştırdığımda çok sert bir şekilde ısırıyor.Ne yapmalıyım?

20200522-233246

Su
Merhabalar evimde 3 aylık dişi bir muhabbet kuşum var.Oturma odasına götürdüğümde ya sehpanın altına ya da süs bitkisine gidiyor.Arada bakmak için yanına gidiyorum ve bitkiyi kemirdiğini görüyorum.Bitkinin resmini koyacağım.2.olarak kuşum elimi yanına yaklaştırdığımda çok sert bir şekilde ısırıyor.Ne yapmalıyım?

20200522-233246
sus bitkilerin den uzak tutun kuşu kuş sağlıklı olanla olmayanı ayırt edemez kuş hastalanır bazı durumlar da insana bile zarar verir misal gece bitkiler oksijen üretmez kolay kolay birde yenilen bitki olmadığı için sıkıntı

20200522-233246

Elinizi ısırma huyu varsa elinize biraz yem koyarak elinize alışmasını sağlayın. İstikrarlı olarak her gün deneyin elinizi bir tehdit gibi algılamayı bırakacaktır ve alışacaktır. Ayrıca elinizi hızlıca yanına yaklaştırıyorsanız korkuyor olabilir yavaş hareket ederek yakınlaştırın elinizi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sanırım kusunuz dişi kizistigi için de ısırıyor olabilir.

Geri