Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çok kaşınıyor

berna75

Yeni Üye
Merhabalar 2 tane muhabbet kuşumuz var ve disi olan uzun bir süredir çok kaşınıyor kuş satan bir petshoptan bit ılaci aldık sıktık hiçbir faydası olmadı olduğumuz bölgede hiçbir veteriner kuşlara bakmıyor ne yapacamizi bilmiyoruz çokta hırçın bir kuş kanatlarıni açıp bakamiyoruz artık kasimaktan kanatmaya başladı,parazit ılaci varmış galiba nereden temin edebiliriz şu anda çok kötü durumda her an birsey olabilir yardım lütfen

Merhaba foruma hoşgeldiniz.
Öncelikle panik yapmayalım.
Bit spreyi gibi şeyler kullanmayın,sirkedir falan filan öyle şeyler de kullanmayın. Bilinçsiz hiçbir şey yapmayalım kısaca.

Bugün kafes tabanına bant yapıştırın gece yatmadan evvel ve sonra ışığı söndürün kuş yemesin bantı. Sabah olunca bantı kontrol edin kafeste siyah siyah şeyler var mı bakın. Tüneği silkeleyin kuşun kanatlarını kontrol edin. Bit varsa müdahale etmek gerekir.

Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermektin içerikli dış parazit ilacı alın şırıngaya 10-20 ml çektirin. Koca şişeyi satın almayın gereği yok.
Ürünü aldıktan sonra kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla dış parazit damlasını damlatın ve ovalayın biraz. 15 gün sonra aynı şekilde 1 damla daha yapınız. İlk kullanımda bu şekilde. Daha sonraları ise 6 ayda 1 kez kullanabilirsiniz tedbir amaçlı. Dış parazit damlası yapıldıktan sonra 3 gün banyo yapmasın.

İvomec veya zimec alabilirsiniz 👍🏻 Vilmectin ben tavsiye etmiyorum.

1 damladan fazla damlatmayın dikkat edin lütfen..

Sebacil alıp kafesi dezenfekte edin iyice durulayın sonra.

Ama şunu da söyleyeyim her kaşınma dış parazit anlamına gelmez. Kuşlarda tüy dökme dönemi olur bu süreçte sık sık kaşınabilirler tüyleri ile çok uğraşabilirler.

Merhaba foruma hoşgeldiniz.
Öncelikle panik yapmayalım.
Bit spreyi gibi şeyler kullanmayın,sirkedir falan filan öyle şeyler de kullanmayın. Bilinçsiz hiçbir şey yapmayalım kısaca.

Bugün kafes tabanına bant yapıştırın gece yatmadan evvel ve sonra ışığı söndürün kuş yemesin bantı. Sabah olunca bantı kontrol edin kafeste siyah siyah şeyler var mı bakın. Tüneği silkeleyin kuşun kanatlarını kontrol edin. Bit varsa müdahale etmek gerekir.

Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermektin içerikli dış parazit ilacı alın şırıngaya 10-20 ml çektirin. Koca şişeyi satın almayın gereği yok.
Ürünü aldıktan sonra kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla dış parazit damlasını damlatın ve ovalayın biraz. 15 gün sonra aynı şekilde 1 damla daha yapınız. İlk kullanımda bu şekilde. Daha sonraları ise 6 ayda 1 kez kullanabilirsiniz tedbir amaçlı. Dış parazit damlası yapıldıktan sonra 3 gün banyo yapmasın.

İvomec veya zimec alabilirsiniz 👍🏻 Vilmectin ben tavsiye etmiyorum.

1 damladan fazla damlatmayın dikkat edin lütfen..

Sebacil alıp kafesi dezenfekte edin iyice durulayın sonra.
Çok teşekkür ederim 🙏

Geri