Karadeniz Pet

Kuşumu yeni aldım ishal mi oldu ??

selin_n

Yeni Üye
Kuşumu 2 gün önce aldık ilk başta katı yapıyordu dışkısını ama aldığımız günün akşamı üstünde bit gezdiğini fark ettik sonraki gün sabah aldığımız kuşçuya götürdük parazit spreyi sıktı eve geldikten sonra dışkısını sıvı yapmaya başladı ben de altına kağıt havlu koydum ve bugün kabarık uyuyor çok fazla da yem yemedi su da içmedi şimdi suyuna avidiera karıştırdık ishal olduysa kesilsin diye ne yapmalıyım

Ama avidierayı daha içmedi çıkartabilirim isterseniz

masallah cok tatli bir yavrucak.
parazit bit spreyleri zararli bi daha sıktırmayin bana kalirsa. kuşun kafesini dip köşe kalmayacak sekilde sirkeli suyla yikayin kurulayin. yemlikleri ve sulugu da dahil kafeste ne varsa. eve yeni gelen kuşlar alişma stresiyle vb ishal olabiliyormuş belki bu yuzdendir. burdaki ustalar daha iyi bilir

masallah cok tatli bir yavrucak.
parazit bit spreyleri zararli bi daha sıktırmayin bana kalirsa. kuşun kafesini dip köşe kalmayacak sekilde sirkeli suyla yikayin kurulayin. yemlikleri ve sulugu da dahil kafeste ne varsa. eve yeni gelen kuşlar alişma stresiyle vb ishal olabiliyormuş belki bu yuzdendir. burdaki ustalar daha iyi bilir
Çok teşekkür ederim dediklerini dinleyeceğim e kadar sürede hocalar cevap verir fikriniz var mı

Hocalar ne kadar sürede cevap verir fikriniz var mı*

Hayvan yeni bir ortama geldiğinden dolayı ishal, halsizlik gibi durumlar normal.. 1 haftaya kadar geçmezse yazarsınız.

Kafesi ve kafesin içindeki herşeyi yıkayın. Ve de dış parazit kürü yapın. Veterinerden vilmectin alın. Enseye 1 damla damlatın. 9-10 gün sonra tekrar 1 damla damlatın enseye. Ondan sonra senede 2 kez olacak şekilde 6 ayda 1 dış parazit kürü yapın...

Hayvan yeni bir ortama geldiğinden dolayı ishal, halsizlik gibi durumlar normal.. 1 haftaya kadar geçmezse yazarsınız.

Kafesi ve kafesin içindeki herşeyi yıkayın. Ve de dış parazit kürü yapın. Veterinerden vilmectin alın. Enseye 1 damla damlatın. 9-10 gün sonra tekrar 1 damla damlatın enseye. Ondan sonra senede 2 kez olacak şekilde 6 ayda 1 dış parazit kürü yapın...
Teşekkür ederim

Avidierayı vermemiz sakıncalı mı vermeli miyiz Recai abi?

merhaba yeni kuş aldığınızda çevresinden korktuğu için ishal olmuş olabilir bence takip edin

Geri