Karadeniz Pet

Kuşumun hastalığı nedir?

Akb22

Yeni Üye
Öncelikle iyi akşamlar. İlk defa böyle bir forumda yer alıyorum bir yanlışım olursa affola.. Muhabbet kuşum yaklaşık 4.5- 5 aylık arası ve yeni aldık. Bir önceki kuşum kuruma hastalığına yakalandı ve malesef öldü. Onun paranoyaklığı mı bilmiyorum ama sanki bunun göğsü de çok sivri gibi. Açıkcası üretici olmayanlardan pek bir fikir sahibi alamıyorum. Sizden ricam attığım fotoğraf kadarı ile yorumlarınızı yazabilir misiniz? Ayrıca kuşumun yemesinde, nesesinde herhangi bir problem yok. Şimdiden teşekkür ederimm.

Ekli dosyalar

• IMG_9829.JPG
    IMG_9829.JPG
    94.1 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_9830.JPG
    IMG_9830.JPG
    98.4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_9836.JPG
    IMG_9836.JPG
    87.5 KB · Görüntüleme: 17
Bildiğim kadarıyla kuşların göğüs kafesi inişleri sırasında vücütlarını koruması için sivri oluyor. Ama bazen kuşların zayıf olması veya hasta olması bu kemiği belirginleştiriyor. Dışkısında bir sorun yoksa sorun olacağını düşünmüyorum fakat diğer üyeler farklı bir bakış açısıyla da yanaşabilirler.

Bildiğim kadarıyla kuşların göğüs kafesi inişleri sırasında vücütlarını koruması için sivri oluyor. Ama bazen kuşların zayıf olması veya hasta olması bu kemiği belirginleştiriyor. Dışkısında bir sorun yoksa sorun olacağını düşünmüyorum fakat diğer üyeler farklı bir bakış açısıyla da yanaşabilirler.
Dışkısı da şu şekilde

Ekli dosyalar

• IMG_9844 - Kopya.JPG
    IMG_9844 - Kopya.JPG
    129.8 KB · Görüntüleme: 17
Çok teşekkür ederim olumlu cevaplarınız için.. Birde gün içinde özellikle de akşam bu saatlerde ayakları soğuk oluyor bunun hakkında bir fikriniz var mıdır ?
Kuşun ayağının nasıl soğuk olacağını bilmiyorum fakat kuşlara doğrudan soğuk havada rüzgara maruz kalmadığı sürece bir sıkıntı olmaz.
Sırf meraktan soruyorum kuşun kafesinin fotoğrafını atabilir misiniz?

Kafese çok fazla oyuncak koymayalım lütfen. Mineral blok göremedim kafeste ve suluk kullanımında ağız kısmı düz olanlardan değil içe doğru göçük olan suluklar kuşların su içebilmesi açısından daha uygun.
Mineral blok , yumurta maması siparişi verdim gelince takacağım.Oyuncakları da azaltayım. İlginiz için tekrar çok teşekkür ederim sağolun..

Öncelikle iyi akşamlar. İlk defa böyle bir forumda yer alıyorum bir yanlışım olursa affola.. Muhabbet kuşum yaklaşık 4.5- 5 aylık arası ve yeni aldık. Bir önceki kuşum kuruma hastalığına yakalandı ve malesef öldü. Onun paranoyaklığı mı bilmiyorum ama sanki bunun göğsü de çok sivri gibi. Açıkcası üretici olmayanlardan pek bir fikir sahibi alamıyorum. Sizden ricam attığım fotoğraf kadarı ile yorumlarınızı yazabilir misiniz? Ayrıca kuşumun yemesinde, nesesinde herhangi bir problem yok. Şimdiden teşekkür ederimm.

Kuruma diye bir hastalık olmadığını öğretemedik bir türlü :) Kuruma bir hastalık değildir ve kurumaya özel bir ilaçta yoktur. Kuruma kuşun zayıflamasıdır ve bütün hastalıklarda kuş zayıflayabilir. Yada sadece zayıf bir kuştur hasta bile değildir belkide...

Kuşta ve dışkılarında bir sorun yok. İyi günler...

Geri