Karadeniz Pet

kuşumun tırnağı koptu

Glshkdmr

Paylaşımcı Üye
Kuşumun tırnağı koptu mu yoksa kırıldı mı anlayamadım şuan kan kaybı yok ama dibi kanlı kurumuş sanırım herhangi bir sıkıntı olur mu yoksa kendiliğinden çıkar mı?
58bc188f-2b2d-4b22-8000-331e91d576ef.jpg

kuşumun ayağı kanıyor ne yapmam lazım acil cevap verin lütfen

Geçmiş olsun tam detaylı görünmüyor kırıldımı yoksa koptumu anlayamadım. Bunu anlamak için 3-5 gün beklemek gerekli. Eğer kırıldıysa herhangi sorun olmadan tekrar uzayacaktır.
Kulak pamuğunu ılık suyla ıslatıp hafif sürerek mikrop kapmasını engelleyiniz.
Herhangi bir krem sürmenizi tavsiye etmiyorum.
A vitamini ve C vitamini tırnağını uzatmaya yardımcı olucaktır.
geçmiş olsun...

Geçmiş olsun tam detaylı görünmüyor kırıldımı yoksa koptumu anlayamadım. Bunu anlamak için 3-5 gün beklemek gerekli. Eğer kırıldıysa herhangi sorun olmadan tekrar uzayacaktır.
Kulak pamuğunu ılık suyla ıslatıp hafif sürerek mikrop kapmasını engelleyiniz.
Herhangi bir krem sürmenizi tavsiye etmiyorum.
A vitamini ve C vitamini tırnağını uzatmaya yardımcı olucaktır.
geçmiş olsun...
teşekkür ederim cevabınız için. Peki kanamaya ne iyi gelir ya kan kaybından ölürse? una batırdım kanayan tırnağı ama oda pek işe yaramıyor

teşekkür ederim cevabınız için. Peki kanamaya ne iyi gelir ya kan kaybından ölürse? una batırdım kanayan tırnağı ama oda pek işe yaramıyor
Çok kanaması varmı sürekli devam ediyormu kuş hareket ettikçemi kanıyor.

Çok kanaması varmı sürekli devam ediyormu kuş hareket ettikçemi kanıyor.
kanaması az az geliyo haraket ettiği zaman ama şöyle bişey farkettim ayak parmağının ucunda tırnak kalmış ve o ucu kırılmış gibiydi o yüzden kanıyor yüksek ihtimal

kanaması az az geliyo haraket ettiği zaman ama şöyle bişey farkettim ayak parmağının ucunda tırnak kalmış ve o ucu kırılmış gibiydi o yüzden kanıyor yüksek ihtimal
Yakında net fotoğraf atabilirmisiniz.

Bir tane nöbetçi eczane bul. Sargı bezi ve batikon al. Batikonla güzelce temizleyip sargı beziyle tampon yap. İyileşene kadar 3-4 gün, akşamdan akşama değiştir sargısını.

Ve kuşta kalsiyum eksikliği var muhtemelen, tırnak o yüzden kırılmış yada kopmuş. Eczaneden bir tanede kalsiyum tableti al. Bir tabletin on'da birini tam dolu sulukta eritip ver kuşa. Haftada bir verebilirsin. Bir ay sonra ayda bir kere devam edebilirsin.

Bir tane nöbetçi eczane bul. Sargı bezi ve batikon al. Batikonla güzelce temizleyip sargı beziyle tampon yap. İyileşene kadar 3-4 gün, akşamdan akşama değiştir sargısını.

Ve kuşta kalsiyum eksikliği var muhtemelen, tırnak o yüzden kırılmış yada kopmuş. Eczaneden bir tanede kalsiyum tableti al. Bir tabletin on'da birini tam dolu sulukta eritip ver kuşa. Haftada bir verebilirsin. Bir ay sonra ayda bir kere devam edebilirsin.
kalsiyum eksikliğinden kaynaklanmıyor bence çünkü sürekli biyerlere çarpıp düşüyor yüksek ihtimal ondan oldu

Sargı bezini çıkaracaktır sardırmaz içinde kırılmış parçası varsa onu hemen alın almadan önce batikon bulundurun kanaması hızlandığında müdahale edersiniz. Çok kanaması olursa bunuda göz önünde bulunduralım kan taşı berberlerde bulunur genelde kanı durdurmak için müdahale edin.

Kuşun öncelikle tırnağına müdahale edelim daha sonra diğerleri için araştırma yaparsınız.

Mama vermeye devam et ama yumurta kabuğu yetersiz kalsiyum açısından. Normal sağlıklı tırnakta siyahlaşma olur. Kalsiyum takviyesinden sonra farkediceksin zaten siyahlaştığını. Kalsiyum aynı zamanda yeniden uzamasınada yardımcı olucaktır.
vitamin var suluğunda şuan odanın ışığını kapattım umarım kanamaz birdaha. hiçbişey sürmedim tırnağına daha kötü olmasından korktugum için. kalsiyum takviyesi olarak ne önerirsiniz insanlarda kullanılan vitaminler dışında

Kalamar kemiği ve gaga taşı tavsiye ederim suyuna katılan kalsiyumlardan çok çok üstündür. Kemirmeyi severler.

Geri