Karadeniz Pet

Kuluçkadaki Eşlerime Mama Takviyesi

ylmz.anil

Yeni Üye
Çift kuşlarım şuan yumurtaya yatıyorlar normalde mamalarına havuç, pancar, yumurta gibi nemli ürünler kullanıyorum. Fakat havuçtan dolayı erkek kuşum biraz asabi gibi, yaptığım mamanın içeriğinde besleyici ne koymamı önerirsiniz ya da hazır mama mı almalıyım?

Çift kuşlarım şuan yumurtaya yatıyorlar normalde mamalarına havuç, pancar, yumurta gibi nemli ürünler kullanıyorum. Fakat havuçtan dolayı erkek kuşum biraz asabi gibi, yaptığım mamanın içeriğinde besleyici ne koymamı önerirsiniz ya da hazır mama mı almalıyım?

Mamada besleyici çimlenmiş buğday ve mısır unu birazda irmik ekliyorum. (Bebe bisküvisinde laktoz varmış kuşlar sindiremiyormuş artık onu eklemiyorum)

Havucu mamada biraz azalt erkeği havuç kızıştırıyor. Yumurta beyazı artır. Kıvamını bozma tabi.

Kalamar kemiğini havanda döv tozunu mamaya kat. Yumurta kabuğunu havanda ez tozunu koy.(kabuktaki zarları iyi temizle sindiremezler onu)

Hazır mamaların portakallı olanları var. C vitaminlisi yani onları çok seviyor kuşlar ondan alıp katabilirsin. Birde eğer varsa elinde probiyotikten çay kaşığının ucu kadar katabilirsen çok faydalı olur .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri