Karadeniz Pet

Kuluçkadaki kuşum ve gelecek yavrular üşürmü?

Sarı35

Yeni Üye
Merhaba kuşum şu an kuluçkada. Bugün 4. Yumurtasını yumurtladı. Üretim yapan arkadaşlardan yardım istiyorum. Izmirde oturuyorum. Şuan izmirde gündüz hava sıcak fakat geceleri 10_14 derece arası oluyor. Benim kuşlar baya geniş güneş görmeyen bir balkonda . Balkon cam balkon. Yazdan beri ordalar. Balkonun tüm camlarını kapatıyorum fakat malum geceleri baya serinledi. Yumurtaların çikması nasipse ay sonu olacak. O zamana kadar dahada serinler. Sizce gece kafes ustünü kapatmalımiyim? Yoksa bu şekil bırakayım mı? Birde yumurtalar cıktıktan sonra sakin bir odaya alsam kafesi sorun.olurmu? Yavrular ölsün istemiyorum soğuktan. Bu 2. Kuluçkaları. Ilk kuluckada 4 ad yumurtlamisti. 4 de boş çıktı. Bu sefer didi hic cıkmıyor yuvalıktan. Sanırım bunlar dolu. Rica etsem yardımcı olurmusunuz

Sorun olmayacaktır o ortam ve ısıya ayak uydururlar. ama isterseniz yuvalık kısmını biraz daha korumaya alabilirsiniz.

Sorun olmayacaktır o ortam ve ısıya ayak uydururlar. ama isterseniz yuvalık kısmını biraz daha korumaya alabilirsiniz.
Arif bey aynen dediginiz gibi yaptim. Yuvaliği ve kafesin arka kısmını kalın bir pikeyle örttüm.sadece ön kısmı açık. 2 gün arayla yumurta mamasıýla besliyorum. Sularına vitamin katıyorum. Insallah sorunsuz bir kuluçka dönemi geçiririz. Yardımınız için teşekkürler